Zamknij

Czym się kierować podczas zakupu zegarka?

10:39, 13.03.2018 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Zegarek to dodatek, który może urozmaicić codzienną stylizację. Wiele osób traktuje go jako część biżuterii, spełnia jednak również funkcję praktyczną. Obecnie czasomierze nie tylko pokazują godzinę czy datę, ale wyposażone są w szereg innych udogodnień. Czym się kierować podczas ich wyboru? Przedstawiamy kilka, przydatnych wskazówek.

Przeznaczenie zegarka

Po pierwsze musimy zdecydować w jakim celu chcemy kupić zegarek. Czy ma to być jedynie praktyczny gadżet, czy chcemy, aby stanowił ozdobę galowego stroju? To rozróżnienie ma znaczenie także w przypadku mężczyzn, którzy zazwyczaj dobierają zegarek do garnituru. Modele na bransolecie świetnie sprawdzą się podczas formalnych okazji, a zegarki na pasku będą idealne do noszenia na co dzień. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zegarki na bransolecie nosić do stylizacji casualowych. Nieco inne modele dedykowane są sportowcom, a inne np. wędkarzom, gdyż posiadają specjalne, dodatkowe funkcje, jak np. pulsometr czy krokomierz. Znajdziemy je m.in. w sklepie https://kuck.pl/.

Mechanizmy i ich rodzaje

Wyróżnia się trzy rodzaje mechanizmów w zegarkach: klasyczny, automatyczny i kwarcowy. Ten pierwszy jest nakręcany ręcznie i spotyka się go coraz rzadziej. Mechanizm automatyczny swoją budową może przypominać klasyczny, jednak nakręca się go za pomocą ruchów ręki. Każdy z nich ma inną rezerwę chodu. Zegarki z mechanizmem kwarcowym pracują dzięki baterii, którą należy co jakiś czas wymieniać. Uznaje się je za najdokładniejsze, jednak rzadko kiedy stosuje się je w zegarkach luksusowych. 

Wytrzymałość

To kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. Może się zdarzyć, że zegarek spadnie na ziemie, a wtedy występuje duże ryzyko jego stłuczenia. Twardość szkła podawana jest w skali Mohsa. Najtwardsze z nich posiadają twardość na poziomie 8-9, zaś najtańsze zaledwie 1. 

Poza tymi aspektami należy zwrócić uwagę także na jego wygląd i stosunek jakości do ceny. Za najlepsze uważa się mechanizmy japońskie i szwajcarskie, zazwyczaj będą jednak najdroższe. Ponadto, ciekawą propozycję stanowią zegarki z wymiennymi paskami, które dają możliwość wielu zmian. Dzięki temu wystarczy kupić jeden zegarek, który będzie pasował do różnych stylizacji i okazji.

(materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018