Zamknij

Pracodawcy muszą pobrać ten program. Coraz mniej czasu!

13:14, 05.02.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

W styczniu zmieniły się zasady dotyczące przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej. Od teraz, pisma tego typu należy mieć zabezpieczone przez okres 10 lat.

Ze względu na zmiany w przekazywaniu dokumentów do ZUS, przed lutowym rozliczeniem składek należy pamiętać o zaktualizowaniu programu Płatnik. Do tego czasu będą funkcjonowały równolegle dwie wersje programu. Zmiany nastąpią jednak dzień później. 

- Zachęcamy już teraz do zapoznania się ze zmianami w Płatniku i pobrania nowej wersji programu. Warto to zrobić, jak najwcześniej, aby przed terminem przekazania dokumentów ubezpieczeniowych uniknąć natężenia pobierania, a tym samym wydłużonego czasu instalacji – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. Program Płatnik został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą - informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Najnowsza wersja programu jest dostępna do pobrania na stronie http://www.zus.pl . Nowa, zaktualizowana wersja programu w wersji 10.02.02 umożliwia obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych takich jak: ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS ZWUA, ZUS RPA czy ZUS DRA cz.II i ZUS RCA cz.II. W aplikacji można skorzystać także z prezentacji w kartotece płatnika informacji o złożonym lub odwołanym ZUS OSW i złożonym ZUS RIA czy też informacji o najniższej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz liczbę dni prowadzenia działalności gospodarczej.

Więcej informacji na temat nowego programu można uzyskać na stronie ZUS oraz w każdej stacjonarnej placówce ZUS. Rzecznik regionalny zwraca również uwagę na to, że warto również zapoznać się z krótkimi filmikami instruktażowymi, w których krok po kroku pokazane jest m.in. jak wypełniać nowe dokumenty. Filmiki są dostępne między innymi na kanale ZUS na YouTube.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

janjan

1 0

Miało być łatwiej dla przedsiębiorców,a kopy z każdej strony. 17:35, 05.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone