Zamknij

Dziś ruszyły zapisy na V Bieg Rycerski

13:18, 15.01.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Po raz pierwszy bieg organizowany w Świeciu jest włączony do Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli cyklu 12 najważniejszych i najbardziej pożądanych biegów w województwie.

POD NASZYM PATRONATEM

Tegoroczny Bieg Rycerski ma piątkę z przodu, a to oznacza że to już jego piąta edycja. 12 maja ponad siedmiuset zawodników przebiegnie 10 kilometrów w pobliżu świeckiego zamku. Organizatorzy, czyli The Runners Świecie, nie skupiają się w tym roku na przygotowaniu mnóstwa atrakcji. Nowością będzie oddzielny bieg dla najmłodszych – Bieg Małego Rycerza oraz klasyfikacja z dużego biegu w ramach Grand Prix.

Im wcześniej tym taniej
Organizatorzy zapraszają do udziału w V Biegu Rycerskim - limit 700 opłaconych uczestników. Na liście startowej widoczni będą tylko uczestnicy z opłaconym startem. Wysokość opłaty uzależniona będzie od terminu jej wniesienia:

15-01 do 15-04 - 40 zł
16-04 do 30-04 - 45 zł
01-05 do 12-05 - 50 zł 

ZAPISY TUTAJ

System zapisów zostanie automatycznie zamknięty po dokonaniu opłaty przez siedemsetnego uczestnika.
Zapisy ruszyły w południe, a po godzinie było już ponad 60 zapisanych uczestników. Radzimy się pospieszyć, bo w tym roku limit szybko się wyczerpie.

- Włączenie Biegu Rycerskiego do Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego to dla nas potwierdzenie klasy naszego biegu – mówi Michał Gronowski z The Runners Świecie. – Żeby dostać się do tego grona trzeba spełniać wysokie wymogi organizacyjne i mieć dobrą opinie biegaczy.

Prawie każdy może pobiec
Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, na sto dni przed biegiem, ruszy grupa zerowa. To cotygodniowe treningi dla początkujących biegaczy lub osób, które wcześniej nie biegały. Doświadczeni biegacze pokażą jak się rozgrzewać i jak rozsądnie trenować. I poprowadzą niedzielne treningi. Na początku to są marszobiegi, później grupa stopniowo się rozkręca tak, by 12 maja móc spokojnie przebiec 10-kilometrowy dystans Biegu Rycerskiego.

- 10 tygodni to wystarczający czas do tego, żeby przyzwyczaić swój organizm, swoje mięśnie do większego wysiłku – mówi Gronowski. – Tyle wystarczy, żeby przygotować się do Biegu Rycerskiego. I to najlepszy czas do tego, żeby pokochać bieganie.

Pierwszy trening w ramach grupy zerowej w niedzielę 4 marca o godz. 9. Zbiórka przed stadionem KS Wda Świecie. 
Więcej informacji na stronie www.biegrycerski.pl

O zeszłorocznej grupie zerowej przeczytasz tutaj:

[ZT]5032[/ZT]

 

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone