Zamknij
REKLAMA

W niedzielę rusza grupa zerowa. Zacznij biegać z Runnersami

16:30, 03.03.2018 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj

Do Biegu Rycerskiego zostało 10 tygodni, a więc ruszają treningi dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem.

POD NASZYM PATRONATEM

Tegoroczny Bieg Rycerski ma piątkę z przodu, a to oznacza że to już jego piąta edycja. 12 maja ponad siedmiuset zawodników przebiegnie 10 kilometrów w pobliżu świeckiego zamku. Organizatorzy, czyli The Runners Świecie, nie skupiają się w tym roku na przygotowaniu mnóstwa atrakcji. Nowością będzie oddzielny bieg dla najmłodszych – Bieg Małego Rycerza oraz klasyfikacja z dużego biegu w ramach Grand Prix. W ramach patronatu nad GP oraz z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości wojewoda przekaże pamiątkowy grawer ton osobie, która zajmie 100. miejsce w Biegu.

Prawie każdy może pobiec

10 kilometrów to nie przelewki. Kto nie biegał, nie trenował, nie ma wyćwiczonych mięśni i odpowiedniej wydolności, ten nie przebiegnie takiego dystansu. Nic straconego. Do biegu zostało 10 tygodni, a to wystarczający czas na przygotowanie - nawet od zera.

Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, na sto dni przed biegiem, ruszy grupa zerowa. To cotygodniowe treningi dla początkujących biegaczy lub osób, które wcześniej nie biegały. Doświadczeni biegacze pokażą jak się rozgrzewać i jak rozsądnie trenować. I poprowadzą niedzielne treningi. Na początku to są marszobiegi, później grupa stopniowo się rozkręca tak, by 12 maja móc spokojnie przebiec 10-kilometrowy dystans Biegu Rycerskiego.

- 10 tygodni to wystarczający czas do tego, żeby przyzwyczaić swój organizm, swoje mięśnie do większego wysiłku –  mówi Michał Gronowski z The Runners Świecie. – Tyle wystarczy, żeby przygotować się do Biegu Rycerskiego. I to najlepszy czas do tego, żeby pokochać bieganie.

Pierwszy trening w ramach grupy zerowej już jutro - w niedzielę 4 marca o godz. 9. Zbiórka przed stadionem KS Wda Świecie. Następne w każdą niedzielę też o 9. Treningi są bezpłatne.

Im wcześniej tym taniej

Organizatorzy zapraszają do udziału w V Biegu Rycerskim - limit 700 opłaconych uczestników. Na liście startowej widoczni będą tylko uczestnicy z opłaconym startem. Wysokość opłaty uzależniona będzie od terminu jej wniesienia:

15-01 do 15-04 - 40 zł

16-04 do 30-04 - 45 zł

01-05 do 12-05 - 50 zł

System zapisów zostanie automatycznie zamknięty po dokonaniu opłaty przez siedemsetnego uczestnika.

Zapisy ruszyły w połowie stycznia, a na liście startowej jest już ponad 520 osób. Radzimy się pospieszyć, bo wkrótce limit może się wyczerpać.

- Włączenie Biegu Rycerskiego do Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego to dla nas potwierdzenie klasy naszego biegu – mówi Gronowski. – Żeby dostać się do tego grona trzeba spełniać wysokie wymogi organizacyjne i mieć dobrą opinie biegaczy.

Więcej informacji na stronie www.biegrycerski.pl

[ZT]5032[/ZT]

 

(Krzysztof Nowicki)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018