Zamknij
REKLAMA

Lista startowa Biegu Rycerskiego zamknięta. Zobacz projekt medalu

12:25, 27.03.2018 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj

Nasz sportowy towar eksportowy, czyli Bieg Rycerski, jest coraz popularniejszy w regionie i w Polsce, ale też w samym Świeciu. Biegacze tak chętnie się zapisywali, że zapełnili limit 750 uczestników na dwa miesiące przed startem.

POD NASZYM PATRONATEM

Tegoroczna impreza biegowa zaplanowana jest na 12 maja. Do biegu zapisało się 750 biegaczy, którzy pobiegną tą samą, 10-kilometrową trasą w pobliżu świeckiego zamku. Najbardziej cieszy to, że w ciągu kilku lat prawie trzykrotnie wzrosła ilość uczestników z naszego powiatu. W pierwszej edycji Biegu Rycerskiego była ich najwyżej setka, teraz jest ponad 280 osób z powiatu świeckiego, 213 z samego Świecia. To nie dziwi, bo tę popularność biegania widać też na ścieżkach wokół miasta. Dla wielu świecian bieganie stało się sposobem życia.

Co sprawiło, że Bieg Rycerski jest już tak popularny?

- Co roku pracujemy na jakość biegu i to teraz procentuje – mówi Michał Gronowski z The Runners Świecie, pomysłodawca biegu. - Włączenie Biegu Rycerskiego do Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego też zrobiło swoje i pomogło w szybszym zapełnieniu listy. – To nas cieszy, ale nie zamierzamy robić wielkiej imprezy na 1500 lub 2000 uczestników. Chcemy, żeby bieg w Świeciu był znany, oczekiwany i elitarny. Nie można zapomnieć o takich atutach jak płaska, atestowana przez PZLA, trasa, ciekawa oprawa, regionalne przysmaki, nadawanie tytułu rycerskiego oraz Dam dworu. Na sukces składa się duże zaangażowanie wolontariuszy, sponsorów i partnerów – dodaje Gronowski.

Więcej informacji na stronie www.biegrycerski.pl

Tegoroczny medal: Rycerski i niepodległy. Autorem projektu jest Dawid Chmarzyński ze Świecia. Organizatorom biegu zależy na tym, aby projekty medali każdej edycji biegu były projektowane przez świecian.

(Krzysztof Nowicki)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone