Zamknij
REKLAMA

Stalex Liga po losowaniu. Pierwsze mecze już w weekend

18:44, 14.11.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Poznaliśmy pary pierwszej kolejki Pucharu Ligi i zestawienie grup w rundzie eliminacyjnej. Ostatecznie w rozgrywkach weźmie udział 27 zespołów i blisko czterystu zawodników. Pierwsze mecze już w ten weekend.

Uroczyste losowanie, jak co roku odbyło się na tydzień przed startem rozgrywek w sali rozgrzewkowej Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu. O kształcie grup decydowali przedstawiciele sponsorów. Do losowania zaproszono Ewelinę Szpakowską i Krzysztofa Szpakowskiego (współwłaściciela firmy Stalex), a także Grzegorza Fettera z firmy Gresta, Michała Wejnera, właściciela Lumifil Development, a także Jacka Kliczykowskiego, prezesa ZUK-u.

Dosłownie w ostatniej chwili zgłosiły się jeszcze dwa zespoły, które organizatorzy postanowili dokooptować do grona uczestników – Playarena Bydgoszcz i Czarni Lniano. Łącznie więc na starcie zameldowało się 27 zespołów i dwie drużyny, które zagrają tylko w Pucharze Ligi (Grudziądz Team i Tygrysy Sulnowo). Łącznie zarejestrowano 387 zawodników, ale liczba ta może sięgnąć nawet grubo powyżej 450, ponieważ każdy zespół może w trakcie rozgrywek dopisać jeszcze trzech graczy.

- Jako organizatorów cieszy nas również fakt, że wciąż poszerza się zakres terytorialny mapy Stalex Ligi. W tym sezonie na naszym parkiecie będą rywalizować drużyny z takich ośrodków, jak: Świecie, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Chełmża, Unisław, Sulnowo, Jeżewo, Drzycim, Lniano, Świekatowo, Przysiersk, Bukowiec, Lisewo, czy Serock. To właśnie wyróżnia nasze rozgrywki, że w świeckiej hali gra całe województwo, co jest przy okazji doskonałą promocją zarówno futsalu, jak i samego miasta – ocenia Tomasz Keller, Prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o. głównego organizatora rozgrywek.

Najpierw dokonano losowania grup rundy eliminacyjnej. Spośród 17 drużyn, tylko sześć, a więc dwie najlepsze awansują z każdej grupy. Pozostałym przyjdzie zmierzyć się w trzeciej lidze, gdzie zagra 11 drużyn, podzielonych ponownie na dwie grupy. Skład rundy eliminacyjnej przedstawia się następująco:

Grupa A:

Haber, Team Świekatowo, Baster Team , NOE-TRANS Przysiersk, AUT-MOR Logistic Trans Bukowiec,  Jaszczury Lisewo

Grupa B:

TAF Toruń, Olimpia Drzycim, Stolarnia Mirosław Oltewski&Etna Bukowiec, Darmex Casing, Pantery/Gresta/Espack/Sadowska, Inter MK Świecie

Grupa C:

Klub Podróżnika/Apis, POL-OSTEG Serock, Radbox, Playarena Bydgoszcz, Czarni Lniano

W kolejnej części wylosowano pary I rundy Pucharu Ligi. Wolny los trafił się drużynie Świeckich Orłów, która automatycznie awansuje do II rundy Pucharu Ligi. Pozostałe pary prezentują się następująco:

Gresta/Espack/Sadowska – Stolarnia Mirosław Otlewski&Etna Bukowiec

AUT-MOR Logistic Trans – Team Świekatowo

Haber – Pantery/Gresta/Espack/Sadowska

Inter MK Świecie – MG Eco Invest Wyroby ze stali

POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks/Pawstal – POL-OSTEG Serock

Radbox – Klub Podróżnika/Apis

Eurodrób Toruń – BS Skoda Auto Grudziądz

Raf-Mix i Partnerzy – Jaszczury Lisewo

Baster Team – Olimpia Drzycim

Playarena Bydgoszcz – Chełmża Futsal Team

TAF Toruń – Tygrysy Sulnowo

Grudziądz Team – Unisław Team PBDI

 

Pierwsza kolejka spotkań zostanie rozegrana już w najbliższy weekend, oto zestaw par:

17.11 (SOBOTA)

11.10 AUT-MOR BUKOWIEC – TEAM ŚWIEKATOWO (GRUPA A)

12.10 OLIMPIA DRZYCIM – DARMEX CASING (GRUPA B)

13.10 PLAYARENA BYDGOSZCZ – CZARNI LNIANO (GRUPA C)

18.11 (NIEDZIELA)

10.00 TAF TORUŃ – PANTERY/GRESTA/ESPACK/SADOWSKA (GRUPA B)

11.00 STOLARNIA MIROSŁAW OTLEWSKI & ETNA BUKOWIEC – INTERMK ŚWIECIE (GRUPA B)

12.00 HABER – BASTER TEAM (GRUPA A)

13.00 KP/APIS – POL-OSTEG SEROCK (GRUPA C)

14.00 CZARNI LNIANO – RADBOX (GRUPA C)

15.00 CHEŁMŻA FUTSAL TEAM – UNISŁAW TEAM PBDI (EXTRALIGA)

16.00 ŚWIECKIE ORŁY – EURODRÓB (EXTRALIGA)

17.00 GRESTA/ESPACK/SADOWSKA – BS SKODA AUTO GRUDZIĄDZ (EXTRALIGA)

 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone