Zamknij
REKLAMA

Zaklęcia, nietypowe farbki i legendy - czyli ferie w Świeciu

10:11, 13.02.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Co może powstać z cukierków owocowych Skittles? Czy dzieci są wstanie odtworzyć magiczne zaklęcia z serii filmów Harrego Pottera? Czy wykonywanie średniowiecznych naczyń glinianych jest nudne? Wybraliśmy się na zajęcia dla dzieci zorganizowane przez OKSiR, by sprawdzić co robią dzieci i jaki nastrój panuje podczas zajęć.

Na jednych z zajęć dzieci rozpuszczały cukierki w wodzie, z których następnie powstawały farbki. Zdziwienie na twarzy dzieci było ogromne, gdy zobaczyły, że w ten sposób można wykorzystać Skittlesy. Z dużym zaciekawieniem dzieci zabrały się za malowanie obrazów. Dookoła panował lekki bałagan, gdzieś rozlała się farbka, w innym miejscu uciekł pędzelek cały od farb. Dzieci były jednak czyściutkie, w końcu miały fartuszki, które chroniły je przed plamami. 

Na zajęciach z magii grupa dzieci uczyła się zaklęć. Każde dziecko miało różdżkę. Grupa starannie powtarzała nazwy zaklęć starając się jednocześnie wykonać odpowiedni znak różdżką. Wypowiedzenie zaklęcia i jednoczesne "machanie" różdżką, wymagało dużego skupienia. Jednak dzieci były dumne, gdy z każdą próbą szło im coraz lepiej.

- Co roku jestem na zajęciach przygotowanych przez OKSiR - mówi Marika, 9lat. - Bardzo mi się podobają, bo są nietypowe. chciałabym w przyszłym roku też w nich uczestniczyć.

Wykonywanie średniowiecznych naczyń wcale nie jest nudne, dzieci, które miały możliwość uczestniczenia w zajęciach na których robiły naczynia z gliny były bardzo zadowolone. Dziewczynki miały dużo pomysłów na to co chcą zrobić. Wykonały kubki, miski i talerze. Ze skupieniem tworzyły wzorki na naczyniach, by efekt końcowy był jak najlepszy.

Czas dzieciom mija bardzo szybko. Patrząc na zegarek dziwiły się, że tak mało czasu zostało do końca zajęć.

 

(M.K)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone