Zamknij
REKLAMA

Maksymalna dawka wiedzy tuż przed feriami

11:47, 13.02.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

O tym jak bezpiecznie spędzić ferie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu rozmawiali policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy. Spotkanie odbyło się w ramach tegorocznych działań „Bezpieczne ferie”. W tym roku pogadanka została urozmaicona ciekawym pokazem ratownictwa lodowego.

W ramach „Bezpiecznych ferii” świeccy mundurowi odwiedzili Szkołę Podstawową nr 8 w Świeciu, gdzie spotkali się z grupą ponad 700 uczniów. W trakcie pogadanki policjantka z zespołu ds. nieletnich przypomniała dzieciom podstawowe zasady bezpiecznej zabawy na śniegu, a także w domu. Wspólnie ze strażakami omówiono m.in. niebezpieczne dla zdrowia skutki zabaw na zamarzniętych stawach i jeziorach, a także zagrożenia związane z zabawą śnieżkami czy jazdą na sankach i łyżwach w niewłaściwych miejscach. W trakcie rozmowy z najmłodszymi policjantka powtórzyła numery alarmowe i algorytmy postępowania w przypadku gdy jesteśmy świadkiem wypadku, zasłabnięcia lub pożaru. Chwilę wcześniej z uczniami porozmawiał strażnik miejski, dając im wiele wskazówek na bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

W tym roku mundurowi przygotowali dla słuchaczy niespodziankę. Na mieszczącym się w pobliżu szkoły stawie, przygotowali pokaz ratownictwa lodowego. W tym czasie strażacy przestrzegali dzieci przed skutkami nieodpowiedzialnych zabaw. Mówili m.in. o tym jak groźny dla zdrowia może być dym oraz o tym, że zabawy elektrycznością mogą mieć niebezpieczne dla życia konsekwencje.

Po zakończonym pokazie uczniowie nagrodzili mundurowych gromkimi brawami i podziękowaniami.

(M.K)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone