Zamknij
REKLAMA

W najbliższy weekend w Świecie będzie królować reggae!

13:53, 21.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Mesayah. Fot. materiały promocyjne artysty

Koncerty: Myasta, Etna Kontrabande, Mesajah a do tego w kinie letnim film "Marley" - tak zapowiada się CSW Reggae Festiwal

Przed nami dwa wieczory wypełnione najradośniejszą muzyką świata, podczas których sceną amfiteatru zawładną świetni wykonawcy. Koncerty poprowadzi TaLLib, a podczas afterparty w Klubokawiarni Kultura towarzyszyć mu będzie CZESTER.

PROGRAM

piątek 24 sierpnia 2018

Kino letnie - "Marley”
21:00, park przy OKSiR w Świeciu, wstęp wolny

Jamajka w Klubokawiarni - imprezę w klimacie reggae rozkręci CZESTER
23:00 - 2:00, Klubokawiarnia Kultura (ul. Wojska Polskiego 139), wstęp wolny

25 sierpnia 2018

Myasta Etna Kontrabande Mesajah
19:00, Amfiteatr w Świeciu (ul. Sienkiewicza 6), bilety w cenie 30 zł, w dniu koncertu 40 zł

Afterparty – TaLLib & CZESTER
ok 23:00, Klubokawiarnia Kultura, wstęp wolny

Bilety do nabycia w Punkcie Informacji OKSiR (od 8 sierpnia) oraz na www.biletyna.pl

Organizator: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu
Koordynator i inicjator festiwalu: Adrian Pawłowski

 

Mesajah - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Członek zespołu Natural Dread Killaz, z którym wydał dwa albumy studyjne: "Naturalnie" w 2005 roku oraz "Ile lat" w 2010. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae.

Etna Kontrabande – niezwykle energetyczny, typowo koncertowy zespół grający muzykę modern reggae. W 2016 roku znalazł się w finałowej piątce konkursu World Reggae Contest. W ciągu 19 lat działalności grupa wydała 4 albumy ,a w grudniu 2017 roku ukazał się nowy singiel pt „Ogień płonie”, który aktualnie promowany jest przez stacje radiowe.

TaLLib - Tomasz Słota rozpoczął tworzenie pod pseudonimem TaLLib w 2007 roku. Był to dla niego rok przełomowy, ponieważ wydana została wtedy jego pierwsza EP „Demo-LLition”. Ta krótkogrająca płyta zyskała sporą popularność w Internecie. Od tego czasu TaLLib zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce i zyskał ogromną liczbę wiernych fanów.

 

 

Myasta - "Połączyliśmy siły muzyczne dwóch miast i doszło do eksplozji dźwięku". Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy Michała Kowalskiego i Mariusza Mitury. Skład w tej chwili to osiem osób z Chełmna i Bydgoszczy.Muza którą gramy to wypadkowa gustu muzycznego każdego z nas.

CZESTER - czyli właściwie Adrian Pawłowski, DJ ze Świecia, organizator imprez. Przygodę z muzyką zaczął wcześnie, za młodu - brał udział w konkursach wokalnych, lecz mutacja głosu brutalnie przerwała jego karierę. Łapał się również za wiele instrumentów, otarł się o Publiczną Szkołę Muzyczną w Chełmnie oraz Orkiestrę Dętą w Świeciu, gdzie grał na klarnecie. Później zaczęła się przygoda z pianinem, następnie jako samouk pogrywał na perkusji i gitarze. Przygoda z mieszaniem muzyki zaczęła się już w latach szkolnych ok 2003 roku, kiedy to grywał na dyskotekach szkolnych, później zaczęły się imprezy okolicznościowe, grywanie w klubach itd. Tak to trwa do dnia dzisiejszego...gust muzyczny kształtował się przez całe jego życie, przez co jest elastycznym artystą. W chwili obecnej klimaty, w których czuje się najlepiej to: Mash-Up, Elektro, Deep House, R&B, Chillout, Minimal, Trap, Dubstep i pochodne tych gatunków. Choć są to jego klimaty to nie chce się ograniczać, cały czas szuka nowych, świeżych brzmień i lubi eksperymentować. W niedalekiej przyszłości chce zająć się również produkcją muzyczną. W jego dorobku są również 3 imprezy autorskie oraz kilka innych, które współtworzył.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone