Zamknij

Czerpali papier, przeprowadzali sondę, ćwiczyli taniec

08:11, 09.02.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Emilia Drachal

Podczas ferii zimowych można nauczyć się ciekawych i praktycznych zajęć. Wiedzą o tym uczestnicy przeróżnych warsztatów w OKSiR w Świeciu.

Dzieci, które uczęszczały na zajęcia pn. Ferie z „Wyspą Skarbów” miały okazję nauczyć się czerpania papieru podczas warsztatów papierniczych prowadzonych przez uczestników Wioski Ginących Zawodów z Koronowa. Dzieci same nakładały na siatkę masę z rozpuszczonych chusteczek higienicznych, zbierały nadmiar wody gąbką i przykrywały kawałkiem materiału. Przyszłe kartki papieru, ułożone jedna na drugą, zostały przeciśnięte przez prasę i odstawione do wyschnięcia. Poza tym maluchy pisały gęsim piórem i atramentem, robiły pieczątki z gliny i tabliczki gliniane, na których również mogły coś napisać.

Młodzi ludzie spędzający ferie w naszych okolicach mogli uczestniczyć w radiowych warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Marcina Dolińskiego, dziennikarza radiowego Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. Chętni uczyli się poprawnej polszczyzny, poprawnego formułowania pytań i prowadzenia rozmowy, konstruowania tekstów radiowych, pisania prostych zapowiedzi na podstawie informacji o danym zdarzeniu oraz przygotowania materiału dźwiękowego. Na koniec przeprowadzili sondę uliczną na Dużym Rynku w Świeciu.

Zajęcia taneczne cieszyły się dużą popularnością. Prowadziła je Natalia Głowala. Dzieci uczyły się stylu ulicznego (street styles), a także brały udział w zawodach na szybkość wykonywanych ćwiczeń.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018