REKLAMA

Dzielnicowy - przyjaciel odwiedził przedszkole w Krąplewicach

09:42, 01.05.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Dzielnicowy to policjant, którego imię zna większość mieszkańców, który doradzi i pomoże - dokładnie w ten sposób zaprezentował swoją pracę przedszkolakom z Krąplewic st. asp. Wojciech Wasilewicz z KPP w Świeciu. Opowiedział o swojej codziennej służbie, zaprezentował sposób obrony przez groźnymi zwierzętami i omówił zasady poruszania się po drodze.

Uświadamianie najmłodszych, że zawsze mogą liczyć na swojego dzielnicowego było jednym z tematów policyjnej pogadanki przeprowadzonej w oddziale przedszkolnym w Krąplewicach. Dzielnicowy poruszył zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, w domu i w szkole, a także zagadnienie wspólnego dbania o ład i porządek w rejonie. Opowiedział, jak można to robić już od najmłodszych lat. Przypomniał, co wolno, a co jest absolutnie zabronione.

Wymienił także podstawowe zasady obowiązujące na drodze. Zaprezentował dzieciom, jak zwiększa się widoczność pieszego z odblaskiem i wytłumaczył, dlaczego należy szczególnie uważać przechodząc przez jezdnię. Dzielnicowy uatrakcyjnił pogadankę prezentacją sprzętu służbowego, a następnie wręczył wszystkim słuchaczom odblaskowe opaski.

Warto pamiętać, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło mobilną aplikację „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziesz dzielnicowego, który opiekuje się Twoim rejonem zamieszkania. Umożliwia ona wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o Twój rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych można też wyszukać po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno „kliknięcie”. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018