Zamknij

Mundurowi "wkręcali w bezpeczeństwo" uczniów kolejnych szkół

11:54, 02.10.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

W ciągu ostatnich dni mundurowi ze Świecia kontynuowali cykl spotkań związanych z bezpieczną drogą do szkoły. Tym razem odwiedzili uczniów w szkole podstawowej w Grucznie, Terespolu Pomorskim, Jeżewie i Świeciu.

Policjanci rozmawiali z pierwszoklasistami przede wszystkim o bezpiecznej drodze do szkoły, a nauczycielom przekazali Kalendarze Profilaktyczne. Mundurowi nauczyli uczniów, jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112 i 997. Następnie była mowa o tym, jak należy się zachować w przypadku ataku przez psa. Dzieci mogły dokładnie przyjrzeć się umundurowaniu policjantów oraz poznać wyposażenia służbowe każdego z nich.

Przekazywanie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa, informowanie o zagrożeniach, kształtowanie poprawnych postaw i przekazywanie wiedzy na temat konsekwencji zachowań naruszających normy społeczne i przepisy prawa to jedne z wielu zadań jakie spoczywają na funkcjonariuszach. Policjanci w czasie spotkań dzielili się wskazówkami i przekazywali informacje, które mają zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym mieszkańcom powiatu.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018