Zamknij

Siedmioro prymusów z naszego powiatu dostanie stypendia marszałka

19:20, 05.12.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Konferencja naukowa z udziałem zeszłorocznych stypendystów. Toruń. Fot. Mikołaj Kuraś dla UMWKP

Znamy listy uczniów, którzy otrzymają stypendia marszałka województwa w ramach tegorocznej edycji projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Pierwsza transza środków wpłynie na konta beneficjentów jeszcze w grudniu.

To już druga edycja projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”, realizowanego przy wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Następne edycje zaplanowane są na kolejne pięć lat. Wsparcie przeznaczone jest dla uczniów klas 7. szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół branżowych z województwa kujawsko-pomorskiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości, którzy są finalistami lub laureatami konkursów lub olimpiad w tych przedmiotach.

 - Projekt stypendialny „Prymus Pomorza i Kujaw” stworzyliśmy z myślą o uczniach, którzy dobrze radzą sobie w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości - mówi marszałek Piotr Całbecki. - Dodatkowe środki finansowe będą mogli wykorzystać między innymi na rozwój naukowych zainteresowań

W roku szkolnym 2017/2018 wsparcie trafi do 1,5 tysiąca uczniów z regionu. Nasi najmłodsi stypendyści mają 11-12 lat, najstarsi 19. Najwięcej stypendiów trafi do szesnasto- i siedemnastolatków. Siedmioro z nich to uczniowie z powiatu świeckiego.

  • Maciej Kowalczyk - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Terespolu Pomorskim
  • Adam Malecha - Zespół Placówek Oświatowych im. Janusza Korczaka w Drzycimiu
  • Kacper Wróblewski - I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu
  • Konrad Malinowski - Katolickie Gimnazjum im. ks. dra Bernarda Sychty w Świeciu
  • Magdalena Sień - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ziemi Świeckiej w Świeciu
  • Natalia Sampławska - Szkoła Podstawowa nr 8 im. Kazimierza Ecksteina w Świeciu
  • Natalia Szmańda - I Liceum Ogólnokształcące im. Floriana Ceynowy w Świeciu

Wysokość stypendium to trzysta złotych miesięcznie (wypłacane przez dziesięć miesięcy – w sumie 3 tysiące złotych). Pierwsza wypłaty stypendiów (zaplanowano w sumie trzy transze) w wysokości 1,2 tysiąca złotych zaplanowano jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Wsparcie stypendialne można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym, między innymi na  zakup książek i sprzętu dydaktycznego, udział w dodatkowych zajęciach, kursach, konkursach i obozach naukowych, urządzenie miejsca do nauki, a także opłacenie dostępu do internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018