Zamknij

Ten weekend będzie kobietą. Dziś rozpoczyna się Festiwal Kobiet

09:09, 09.03.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Od piątku do niedzieli w Świeciu będzie trwać pierwszy Festiwal Kobiet. Pod tą nazwą kryją się warsztaty rozwojowe, nauka tańca, pracy z dźwiękiem… spotkanie z literaturą.

Festiwal Kobiet (18+)
9-11 marca 2018, OKSIR w Świeciu
wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
Organizator: Pracownia Rozwoju „Wyspa Skarbów"

Piątek 9 marca
Warsztat Ogród duszy – prowadzi Anna Tomasik.
Zajęcia ze słuchania swojego ciała, skaning ciała, trening uważności. Zajęcia połączone z warsztatem, czyli ćwiczeniami, które wprowadzają nowe umiejętności postrzegania i akceptowania siebie.
16:00-20:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa

Anna Tomasik - artystka, arteterapeutka, propagatorka kultury i sztuki. Organizatorka wielu wystaw z zakresu sztuk wizualnych, wydarzeń muzycznych, animatorka warsztatów plastycznych i arteterapeutycznych, autorka wielu projektów, takich jak „PAPIERNIA - Akademia Papierowych Możliwości", „ORANŻADA jest kobietą", „Babie Lato".

Sobota 10 marca
Warsztat: Okiełznać stres - prowadząca Magdalena Kutowska
Stresu nie da się unikać, ale można nad nim przejąć kontrolę. Na zajęciach uczestnicy poznają sposoby konstruktywnego radzenia sobie ze stresem poprzez metody relaksacji, wizualizacji i pozytywnego myślenia.
10:00-14:00, Pracownia Rozwoju „Wyspa Skarbów”

Magdalena Kutowska - ukończyła psychologię na UKW w Bydgoszczy, kurs podstawowy psychoterapii systemowej oraz liczne szkolenia z zakresu diagnozy i terapii dzieci i młodzieży. Od 2006 roku pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu.

Taniec Yoni - prowadząca Danuta Milewska
Taniec intuicyjny z elementami innych praktyk kontaktu i pracy z ciałem, płynący z serca, by uhonorować własne ciało i to, jak się z nim czujemy. Oprócz uwalniającego tańca i swobodnego ruchu, zawiera takie elementy jak: chillout yoga, wizualizacje, improwizacje butoh, medytacje tantryczne, ceremonia czekoladowa oraz inne rytuały prywatne.
12:00-15:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa

Danuta Milewska - autorka i artystka zainteresowana relacjami pomiędzy tańcem, tekstem, fotografią, dźwiękiem i terapiami ekspresyjnymi. Prowadzi autorskie kursy pracy z ciałem, pisaniem i głosem: Taniec Yoni, Pisanie z brzucha, aby to, co zapisane w ciele, otwierało każdej kobiecie jej osobistą księgę.

Koncert na misach i gongach tybetańskich - prowadzi Katarzyna Biernat
Zajecia z pracy z dźwiękiem o leczniczych właściwościach. Dźwięk wnika w ciało powodując wibrację i ruch komórek; każda komórka jest masowana i zostaje przywrócona odpowiednia częstotliwość komórkowa. Wibracja ta dodaje energii komórkom zdrowym, a komórki które uległy mutacji są niszczone. Dźwięki z mis tybetańskich wnikają w ciało powodując osiągnięcie stanu wewnętrznego spokoju, wzrost pewności siebie i powrót do zdrowia.
16:30-18:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa

Katarzyna Biernat - pasjonatka terapii naturalnych, absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu, w 2016 ukończyła kurs gry na gongach w Szczecinie oraz I stopień masażu dźwiękiem mis tybetańskich.

Niedziela 11 marca

Kobieta sukcesu - sposoby na budowanie relacji i własnego wizerunku nie tylko w biznesie / Sylwia Jarmołkiewicz

Sylwia Jarmołkiewicz - dziennikarka, producentka programów telewizyjnych. Od 2003 roku współwłaścicielka firmy MMS Studio. Autorka programów regionalnych. Specjalista PR. Zainteresowania: moda, medycyna estetyczna, dobre kino. Prywatnie szczęśliwa żona i matka.
12:00-14:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa

Supermoce – kosmetyki z natury, ceremonia dla kobiet / Emilia Wysocka-Stankiewicz, Danuta Milewska
Która z nas nie marzy o własnej lini kosmetyków? Na niedzielnych zajęciach będzie ku temu okazja. Stworzymy własny, naturalny kosmetyk, który będzie bazą do dalszej części zajęć, czyli wizualizacji oraz gimnastyki zmysłów. Po tych warsztatach z całą pewnością, codzienne rytuały związane z pielęgnacją ciała ulegną zmianie.
15:00-18:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa

Emilia Wysocka-Stankiewicz - z wykształcenia biolog, kosmetolog, pedagog. Z zamiłowania- zielarka. Od kilku lat pasjonuje się zielarstwem i kosmetyką naturalną.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

11 marca, godz. 19:00, Kameralna Przestrzeń Widowiskowa, wstęp wolny

„O Kobietach”- spotkanie literacko-artystyczne
Magdalena Otulak, Tomasz Jarmołkiewicz, Natalia Rezmer-Mrówczyńska
Kobiety, które kochają, czują, tęsknią – to stale aktualny motyw tekstów literatury. To też temat niezwykle obszerny, którego nie sposób zamknąć w ramach krótkiego spotkania, ale na pewno można zaprezentować – za pomocą korespondencji wszystkich sztuk.

Zapisy na warsztaty przyjmujemy w Punkcie Informacji OKSiR od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:30 (tel. 52 562 73 71). Ilość miejsc ograniczona!

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018