Zamknij
REKLAMA

Już niedługo w Świeciu przez dwa dni będzie królować reggae!

16:42, 05.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

CSW Reggae Festiwal coraz bliżej! Zapraszamy na dwa wieczory wypełnione najradośniejszą muzyką świata. Myasta, Etna Kontrabande, Mesajah zawładną sceną Amfiteatru w Świeciu. Koncerty poprowadzi TaLLib, a podczas afterparty w Klubokawiarni Kultura towarzyszyć mu będzie CZESTER.

PROGRAM

24 sierpnia 2018

21:00, park przy OKSiR w Świeciu, wstęp wolny
Kino letnie - Marley”

23:00 - 2:00, Klubokawiarnia Kultura (ul. Wojska Polskiego 139), wstęp wolny
Jamajka w Klubokawiarni - imprezę w klimacie reggae rozkręci CZESTER

25 sierpnia 2018

19:00, Amfiteatr w Świeciu (ul. Sienkiewicza 6), bilety w cenie 30 zł, w dniu koncertu 40 zł
Myasta Etna Kontrabande Mesajah

ok 23:00, Klubokawiarnia Kultura, wstęp wolny
Afterparty – TaLLib & CZESTER

Bilety do nabycia w Punkcie Informacji OKSiR (od 8 sierpnia) oraz na www.biletyna.pl

Organizator: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu

Koordynator i inicjator festiwalu: Adrian Pawłowski

Sponsorzy i Partnerzy: Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz Sp. z o.o. , Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Bud-Pap Małek i Spółka sp.j., Agencja Reklamowa Panasee Błażej Panas, Radbox Radosław Podgórski, mmila Milena Gołąb, B&K OKNA s.c. Bartłomiej Kuzimski, Łukasz Grzesiak, Sound-Project, Paweł Paczkowski, Jacek Pociot

Mesajah - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Członek zespołu Natural Dread Killaz, z którym wydał dwa albumy studyjne: "Naturalnie" w 2005 roku oraz "Ile lat" w 2010. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae. W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album pod tytułem „Jestem Stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promują teledyski do utworów „Do rana”, „Ogień”, nagranego wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając Szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”. Trochę ponad rok później, bo w czerwcu 2013, premierę miał trzeci krążek pt. „Brudna Prawda”. Album zawierający utwory takie jak „Ten kraj”, „Beautiful Morning” czy hit „Lepsza Połowa” ugruntował pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym. W 2016 roku przyszedł czas na kolejny, czwarty już album „Powrót do korzeni”. Promocję krążka zapoczątkował singiel „Wolne”, z którym Mesajah niespodziewanie wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając, głosami publiczności, opolską „Karolinkę”. „Powrót do korzeni” został doceniony także przez branżę muzyczną – album otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”. Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności, niepowtarzalna barwa głowu i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych. Występował między innymi podczas takich festiwali jak One Love Sound Fest , Ostróda Reggae Festival, Regałowisko, Reggaeland i wielu innych. Otwierał koncerty dla takich artystów, jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley, Wu Tang Clan, Anthony B czy Alborosie.

Etna Kontrabande – niezwykle energetyczny, typowo koncertowy zespół grający muzykę modern reggae. W 2016 roku znalazł się w finałowej piątce konkursu World Reggae Contest. W ciągu 19 lat działalności grupa wydała 4 albumy ,a w grudniu 2017 roku ukazał się nowy singiel pt „Ogień płonie”, który aktualnie promowany jest przez stacje radiowe. Utwór został nominowany w kategorii „Piosenka Roku” w plebiscycie słuchaczy audycji Strefa Dread w Radiowej Czwórce. Grupa koncertuje na festiwalach w Polsce oraz ma za sobą występy na międzynarodowych scenach, przede wszystkim w Czechach ( m.in. Colours of Ostrava, United Island of Prague, SazavaFest, Besada u Big Bitu).

TaLLib - Tomasz Słota rozpoczął tworzenie pod pseudonimem TaLLib w 2007 roku. Był to dla niego rok przełomowy, ponieważ wydana została wtedy jego pierwsza EP „Demo-LLition”. Ta krótkogrająca płyta zyskała sporą popularność w Internecie. Od tego czasu TaLLib zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce i zyskał ogromną liczbę wiernych fanów. Uniwersalny, pozytywny przekaz sprawia, że utwory TaLLiba znajdują odbiorców w każdej kategorii wiekowej. Wokalista swobodnie łączy różne gatunki muzyczne. Na repertuar TaLLiba składają się zarówno imprezowe utwory, jak i romantyczne ballady. Wyjątkowy głos i szczere teksty są spoiwem łączącym te dwa odległe, muzyczne światy. Mimo dobrej znajomości języka angielskiego i doświadczenia w śpiewaniu piosenek obcojęzycznych, TaLLib tworzy muzykę tylko w ojczystym języku. – „Kiedy piszę utwór po polsku mogę dokładniej wyrazić to, co czuję” – mówi lubelski artysta. W 2013 roku czytelnicy oraz redaktorzy magazynu muzycznego Free Colours nagrodzili LP "Prosto z Serca" TaLLiba nagrodą "Debiut Roku 2012". TaLLib aktualnie gra koncerty z D'Roots Brothers na najwiekszych festiwalach Reggae w całej Polsce oraz rozpoczął prace nad swoim drugim solowym albumem. 

Myasta - "Połączyliśmy siły muzyczne dwóch miast i doszło do eksplozji dźwięku". Zespół powstał w 2015 roku z inicjatywy Michała Kowalskiego i Mariusza Mitury. Skład w tej chwili to osiem osób z Chełmna i Bydgoszczy.Muza którą gramy to wypadkowa gustu muzycznego każdego z nas.Zespół łączy pozytywną wibrację reggae z takimi stylami jak dancehall,rap,ska. Każdy z muzyków tworzących Myasta za sobą doświadczenia w różnych formacjach związanych mniej lub bardziej z muzyka reggae. W repertuarze zespołu można znaleźć pulsujące rytmy i teksty o tematyce miłosnej jak i żywe skoczne brzmienia, które rozbujają każdego mówiące o radość życia i jego trudach. 

CZESTER - czyli właściwie Adrian Pawłowski, DJ ze Świecia, organizator imprez. Przygodę z muzyką zaczął wcześnie, za młodu - brał udział w konkursach wokalnych, lecz mutacja głosu brutalnie przerwała jego karierę. Łapał się również za wiele instrumentów, otarł się o Publiczną Szkołę Muzyczną w Chełmnie oraz Orkiestrę Dętą w Świeciu, gdzie grał na klarnecie. Później zaczęła się przygoda z pianinem, następnie jako samouk pogrywał na perkusji i gitarze. Przygoda z mieszaniem muzyki zaczęła się już w latach szkolnych ok 2003 roku, kiedy to grywał na dyskotekach szkolnych, później zaczęły się imprezy okolicznościowe, grywanie w klubach itd. Tak to trwa do dnia dzisiejszego...gust muzyczny kształtował się przez całe jego życie, przez co jest elastycznym artystą. W chwili obecnej klimaty, w których czuje się najlepiej to: Mash-Up, Elektro, Deep House, R&B, Chillout, Minimal, Trap, Dubstep i pochodne tych gatunków. Choć są to jego klimaty to nie chce się ograniczać, cały czas szuka nowych, świeżych brzmień i lubi eksperymentować. W niedalekiej przyszłości chce zająć się również produkcją muzyczną. W jego dorobku są również 3 imprezy autorskie oraz kilka innych, które współtworzył.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma GEDEON MEDIA Krzysztof Nowicki, 86-105 Świecie, ul. Krausego 4/17, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez GEDEON MEDIA Krzysztof Nowicki, 86-105 Świecie, ul. Krausego 4/17 i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone