Zamknij

czwartek, 12.10, godz. 12:00

Kino Wrzos w Świeciu

Bilety: Wstęp bezpłatny za okazaniem Karty Seniora lub legitymacji emeryta

Senior w kinie to starannie przygotowana forma aktywizacji osób starszych w naszej gminie. Seniorzy stanowią duży procent naszej lokalnej społeczności, dlatego postanowiono wyjść im naprzeciw i zorganizować czas wolny. Senior w kinie to propozycja tylko i wyłącznie dla osób posiadających Kartę Seniora bądź legitymację emeryta (niezależnie od miejsca zamieszkania).

Reżyseria: Firas Fayyad
Produkcja: Dania/Syria
Gatunek: dokumentalny


Pięć lat od rozpoczęcia wojny w Syrii mieszkańcy opustoszałego i zniszczonego Aleppo, kiedyś największego syryjskiego miasta, przygotowują się na oblężenie. Khalid, Subhi i Mahmoud, główni bohaterowie filmu to członkowie Białych Hełmów, czyli tzw. Syryjskiej Obrony Cywilnej, składającej się ze zwykłych ludzi, pomagających ofiarom bombardowań. Uratowali do tej pory ponad 60 tys. istnień, najczęściej wyciągając ludzi spod gruzów gołymi rękami. W filmie Ferasa Fayyada poznajemy nie tylko ogrom zniszczeń, jakich dokonała wojna, ale również osobistą historię zwykłych ludzi, którzy stają się prawdziwymi bohaterami masowej ludzkiej tragedii, rozgrywanej na oczach całego świata.

Polska Akcja Humanitarna pomaga w Syrii od 2013 roku. Prócz kupna biletu na film „Ostatni w Aleppo“, z którego złotówka będzie przeznaczona na działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii, możesz także wesprzeć PAH, wpłacając darowiznę online na www.pah.org.pl/wspieraj lub na konto Alior Bank S.A. 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 z dopiskiem „Syria”.

Wstęp bezpłatny za okazaniem Karty Seniora lub legitymacji emeryta.

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018