Zamknij
REKLAMA

czwartek, 19.04, godz. 19:00

Kino Wrzos w Świeciu

Bilety: 12/14 zł

Reżyseria: Greta Gerwig
Scenariusz: Greta Gerwig
Produkcja: USA
Wiek sugerowany: 15+
Czas trwania: 90 min.
Gatunek: Dramat / Komedia


Obsada:
Saoirse Ronan
Laurie Metcalf
Tracy Letts

Laureat dwóch Złotych Globów - dla najlepszego filmu (komedia/musical) oraz dla najlepszej aktorki (Saoirse Ronan).

Pięć nominacji do Oscara®: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Saoirse Ronan), najlepsza aktorka drugoplanowa (Lurie Metcalf), najlepsza reżyseria (Greta Gerwig).

W filmie „Lady Bird” usłyszymy mocny, stanowczy głos nowej odważnej twórczyni filmowej – Grety Gerwig. „Lady Bird” to zderzenie humoru i patosu, które przenikają się w relacji dwóch silnych kobiet – matki i jej dorastającej córki.

Christine „Lady Bird” McPherson (Saoirse Ronan) ze wszystkich swych młodzieńczych sił sprzeciwia się matce (Laurie Metcalf). Kobiecie silnej, wyrazistej o jasno sprecyzowanych poglądach, pracującej bez wytchnienia jako pielęgniarka po tym, jak jej mąż (Tracy Letts) stracił pracę. Warto wspomnieć, że bunt tytułowej Lady Bird to tak naprawdę walka z samą sobą, bowiem niezależność nastolatki jest lustrzanym odbiciem charakteru matki.

„Lady Bird” to bezkompromisowy portret Ameryki początku lat dwutysięcznych. Nielukrowana wizja relacji międzyludzkich, które kształtują nas na resztę życia.

 


piątek27 kwietnia

sobota28 kwietnia

wtorek1 maja

środa2 maja

czwartek3 maja

sobota5 maja

wtorek8 maja

środa9 maja

czwartek10 maja

piątek11 maja

czwartek17 maja

piątek18 maja

sobota19 maja

wtorek29 maja

czwartek31 maja
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018