Zamknij

piątek, 19.10, godz. 9:00

Świecie

Program:

19.10.2018 (piątek)

9:00 – 13:45
Zajęcia edukacyjne: Ciekawe Świecie - poznajemy elementy krajobrazu z zielonym edukatorem, miejsce: Izba Regionalna Ziemi Świeckiej, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH


20.10.2018 (sobota)

10:00 – 13:30
„Diabeł tkwi w szczegółach” - spacer Czarcimi Górami z nutką edukacji przyrodniczej, miejsce: ścieżka dydaktyczna Czarcie Góry, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

17:00
otwarcie powarsztatowej wystawy fotografii „Blisko nas”, miejsce: Izba Reginalna Ziemi Świeckiej


Izba Regionalna Ziemi Świeckiej i Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą zapraszają mieszkańców Świecia i okolic na dwudniowe obchody Dni Krajobrazu.

Pierwszego dnia w Izbie Regionalnej odbędą się zajęcia edukacyjne „Ciekawe Świecie - poznajemy elementy krajobrazu z zielonym edukatorem” skierowane do grup zorganizowanych (Szkoły Podstawowe, klasy I-VI). Jeden blok zajęć trwa 45 minut, obowiązują zapisy pod nr tel. 513 897 524.

W sobotni poranek 20 października zapraszamy na spacer Czarcimi Górami z nutką edukacji przyrodniczej „Diabeł tkwi w szczegółach”, który wieść będzie z Wiąga ścieżką dydaktyczną „Czarcie Góry”. Uczestników spaceru poprowadzą zieloni edukatorzy z Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą i pracownicy Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej, którzy opowiedzą o dziedzictwie kulturalno-przyrodniczym regionu. W programie przewidujemy również ognisko z poczęstunkiem, które będzie mieć miejsce w sadzie czereśniowym.

Na spacer obowiązują zapisy: Tomasz Pasiek, tel. 513 897 524
- zbiórka: 20 października, godz. 10:00, parking przy restauracji Przystań nad Wdą (ul. Wodna),
- przejazd autokarem do Wiąga,
- udział bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń,
- wymagane jest dostarczenie oświadczenia - POBIERZ,
- osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu jedynie pod opieką prawnego opiekuna.

Ostatnim punktem „Dni Krajobrazu 2018" będzie wernisaż powarsztatowej wystawy fotografii „Blisko nas”, który rozpocznie się w sobotę 20 października o godzinie 17:00 w Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej. Wystawa będzie okazją do podsumowania trzyetapowych warsztatów fotograficznych realizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły w ramach Programu OKSiR – Żyj Kulturą, współfinansowanego przez Mondi Świecie S.A.

Organizatorzy: Izba Regionalna Ziemi Świeckiej (OKSiR), Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone