Zamknij
REKLAMA

piątek, 19.10, godz. 9:00

Świecie

Program:

19.10.2018 (piątek)

9:00 – 13:45
Zajęcia edukacyjne: Ciekawe Świecie - poznajemy elementy krajobrazu z zielonym edukatorem, miejsce: Izba Regionalna Ziemi Świeckiej, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH


20.10.2018 (sobota)

10:00 – 13:30
„Diabeł tkwi w szczegółach” - spacer Czarcimi Górami z nutką edukacji przyrodniczej, miejsce: ścieżka dydaktyczna Czarcie Góry, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

17:00
otwarcie powarsztatowej wystawy fotografii „Blisko nas”, miejsce: Izba Reginalna Ziemi Świeckiej


Izba Regionalna Ziemi Świeckiej i Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą zapraszają mieszkańców Świecia i okolic na dwudniowe obchody Dni Krajobrazu.

Pierwszego dnia w Izbie Regionalnej odbędą się zajęcia edukacyjne „Ciekawe Świecie - poznajemy elementy krajobrazu z zielonym edukatorem” skierowane do grup zorganizowanych (Szkoły Podstawowe, klasy I-VI). Jeden blok zajęć trwa 45 minut, obowiązują zapisy pod nr tel. 513 897 524.

W sobotni poranek 20 października zapraszamy na spacer Czarcimi Górami z nutką edukacji przyrodniczej „Diabeł tkwi w szczegółach”, który wieść będzie z Wiąga ścieżką dydaktyczną „Czarcie Góry”. Uczestników spaceru poprowadzą zieloni edukatorzy z Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą i pracownicy Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej, którzy opowiedzą o dziedzictwie kulturalno-przyrodniczym regionu. W programie przewidujemy również ognisko z poczęstunkiem, które będzie mieć miejsce w sadzie czereśniowym.

Na spacer obowiązują zapisy: Tomasz Pasiek, tel. 513 897 524
- zbiórka: 20 października, godz. 10:00, parking przy restauracji Przystań nad Wdą (ul. Wodna),
- przejazd autokarem do Wiąga,
- udział bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń,
- wymagane jest dostarczenie oświadczenia - POBIERZ,
- osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu jedynie pod opieką prawnego opiekuna.

Ostatnim punktem „Dni Krajobrazu 2018" będzie wernisaż powarsztatowej wystawy fotografii „Blisko nas”, który rozpocznie się w sobotę 20 października o godzinie 17:00 w Izbie Regionalnej Ziemi Świeckiej. Wystawa będzie okazją do podsumowania trzyetapowych warsztatów fotograficznych realizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły w ramach Programu OKSiR – Żyj Kulturą, współfinansowanego przez Mondi Świecie S.A.

Organizatorzy: Izba Regionalna Ziemi Świeckiej (OKSiR), Zespół Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą


wtorek18 czerwca

czwartek20 czerwca

piątek21 czerwca

sobota22 czerwca

niedziela23 czerwca

piątek28 czerwca

sobota29 czerwca

niedziela30 czerwca

sobota6 lipca

wtorek9 lipca

środa10 lipca

czwartek11 lipca

sobota13 lipca

piątek26 lipca

sobota27 lipca
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone