Zamknij
REKLAMA

niedziela, 11.11, godz. 18:00

Sala widowiskowa OKSiR w Świeciu

zaproszenia do odbioru od 5 listopada w Punkcie Informacji OKSiR

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu znakomitego aktora Tomasza Stockingera, który przeniesie nas w pełne uroku „lata 20-te, lata 30-te”. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wystąpią:

Tomasz Stockinger – śpiew
Stefan Gąsieniec – fortepian

Recital „Już nie zapomnisz mnie” to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego wyśpiewanych przez szarmanckiego Tomasza Stockingera.

Tytuł programu pochodzi od piosenki, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. A jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych.

Można powiedzieć, że ten recital jest wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat. Wraca do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym charm'em i przenosi do magicznego dwudziestolecia. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych.

----

Tomasz Stockinger ukończył  PWST w Warszawie w 1978 r., od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą, jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. „Melodią wracasz do mnie”.
Pierwsze kroki na scenie stawiał w Teatrze Dramatycznym pod dyrekcją Gustawa Holoubka, później współpracował z innymi warszawskimi teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Największą popularność zyskał dzięki filmom, które utrwaliły wizerunek aktora jako romantycznego amanta: „Znachor” w reżyserii Jerzego Hoffmana, „Lata 20-te, lata 30-te”, „Sto koni do stu brzegów”. Na koncie ma role w najważniejszych polskich serialach, jak: „Dom”, „Rycerze i rabusie”, „Pogranicze w ogniu”, czy „Klan”.
Obecnie aktor występuje w warszawskim Teatrze Kamienica, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.  

Stefan Gąsieniec - kompozytor, aranżer muzyczny, pianista. Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Od 2007 roku Stefan Gąsieniec pełnił funkcję Dyrektora Artystycznego festiwalu muzycznego „Eurosilesia”, nad którym Honorowy Patronat obejmował światowej sławy dyrygent MAESTRO KURT MASUR.
Skomponował, zaaranżował i wyprodukował muzykę do solowego albumu Krzysztofa Cugowskiego pt. „Przebudzenie”. Koncertuje jako pianista w Polsce i za granicą z gwiazdami światowego jazzu takimi jak Fuasi Abdul Khaliq (USA), Kenny Martin (USA), Daniel Allen (Cuba), Siggy Davis (USA), Nirankar Khalsa (USA), Tony Hurdle (USA) i innymi.
Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej m.in.: Tomaszem Stockingerem, Ewą Bem, Katarzyną Groniec, Olgą Bończyk, Justyną Steczkowską, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyka, Grzegorzem Markowskim, Michałem Bajorem, Maciejem Miecznikowskim, Januszem Radkiem, Pawłem Kukizem, Mieczysławem Szcześniakiem, Robertem Kudelskim i wieloma innymi.


wtorek23 kwietnia

czwartek25 kwietnia

piątek26 kwietnia

sobota27 kwietnia

niedziela28 kwietnia

wtorek30 kwietnia

środa1 maja

piątek3 maja

wtorek7 maja

czwartek9 maja

czwartek16 maja

sobota18 maja

piątek31 maja
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone