Zamknij
REKLAMA

niedziela, 23.06, godz. 11:00

Świecie

Bilety: wstęp wolny

Dźwięki muzyki, wdzięk i gracja mażoretek, różnobarwne stroje, nocne show, widowisko laserowe - w dniach 21-23 czerwca rytm nadawać będą orkiestry dęte.

Na otwarcie 35. edycji festiwalu przygotowano widowisko, podczas którego widzowie zobaczą niezwykle rozbudowany spektakl przestrzenno-graficzny zrealizowany przy użyciu laserów, ekranu wodnego, fontann i gejzera wodnego. Specjalnie przygotowane grafiki oraz prezentacja pokazu video z historii festiwalu z całą pewnością dostarczą wielu emocji i zaskoczą nawet najbardziej wymagającego widza.

Za to niezwykłe show będzie odpowiadać firma Visual Sensation Laser Shows & Technologies. Każdy z pokazów jest starannie zaplanowany i przeprowadzony z dbałością o najmniejszy szczegół. Potwierdzeniem tego są prestiżowe nagrody branżowe. W listopadzie podczas gali Ilda Awards w Montrealu w Kanadzie, przedstawiciele firmy odebrali trzy statuetki za pokazy przestrzenne, graficzne i multimedialne. To wielkie wyróżnienie zważywszy na fakt, że przyznające trofea stowarzyszenie ILDA skupia branżę laserową z całego świata. Tym większa radość, że tacy specjaliści stworzą spektakl inspirowany historią Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu. Będzie go można zobaczyć tylko raz.

Miłośnicy orkiestr z pewnością ucieszą się również z powrotu niedzielnej prezentacji orkiestr na Stadionie. W niedzielę o godz. 11:00 odbędzie się konkurs na „Najlepszą prezentację”. Musztra paradna, specjalnie przygotowane popisy orkiestr to wszystko będzie oceniało powołane przez organizatora jury.

Podczas tegorocznego festiwalu zaprezentują się:

Miejska Orkiestra Dęta z Białegostoku
Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Grazia” - Płońsk
Brass Band at Municipality and Cheerleaders Ensemble – Targovishte, Bułgaria
Breathing Music of Retuvanka – Czechy
Wzorcowa Orkiestra Dęta Baranowicze – Białoruś
Orkiestra Dęta „Lubart” z Wołyńskiego Kolegium Kultury i Sztuki im. I. F. Strawińskiego z Ukrainy
Brass Band Varde Garden Parada – Dania
Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Świecie Świecie

NIEDZIELA, 23 CZERWCA
godz. 11:00 – Stadion Wdy
Konkurs orkiestr na najlepszą prezentację
godz. 15:00 – Amfiteatr
Koncert Galowy – ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą prezentację


sobota17 sierpnia

niedziela18 sierpnia

czwartek22 sierpnia

piątek23 sierpnia

sobota24 sierpnia

piątek30 sierpnia

sobota31 sierpnia

sobota14 września

czwartek19 września

sobota28 września
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone