REKLAMA

Co zrobić, kiedy atakuje Cię pies? Oni już to wiedzą

19:06, 27.04.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Emilia Drachal

Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Warlubiu wzięły w czwartek udział w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa obcowania z psami, zorganizowanymi przez Fundację Ewy Naworol, w ramach akcji „My nie gryziemy”.

Warsztaty poprowadzone przez Katarzynę Woźniak, koordynatora eventów, odbyły się w specjalnym truck’u amerykańskim, którym członkowie fundacji jeżdżą po całej Polsce i zajmują się profilaktyką pogryzień przez psy.
Uczestnicy zajęć obejrzeli edukacyjny filmik, z którego dowiedzieli się jak postępować z obcym psem, czego nie robić, by nie zostać pogryzionym, jak bronić się przed atakującym psem, jak opiekować się pupilem. Młodzi słuchacze poznali też mowę ciała psa, dzięki której wiadomo czy zwierzę jest zadowolone, przestraszone, gotowe do ataku czy czujne. Oprócz teorii była również praktyka. Panie prowadzące zajęcia uczyły zebranych przyjmowania postawy „żółwia”, która ma chronić najważniejsze organy przed atakującym psem, a także pokazały jak używać woreczków na psie odchody.
Po spotkaniu dzieci otrzymały materiały edukacyjne i balony oraz pozowały do zdjęć na tle truck’a, który często przed Świętami Bożego Narodzenia zamienia się w oklejoną na czerwono ciężarówkę rozwożącą Coca-Colę.

Z pewnością zajęcia przyniosą owoce. Każde dziecko powinno pamiętać, aby:
- zapytać właściciela obcego psa, czy może go pogłaskać,
- przywitać się z psem podając mu rękę do powąchania,
- nie patrzeć psu prosto w oczy, gdyż odbierze to jako wyzwanie na pojedynek,
- nie przeszkadzać, gdy pies je,
- nie uciekać przed psem, bo on jest szybszy,
- podczas ataku psa, przyjąć postawę „żółwia” – chroniąc w ten sposób palce, uczy, twarz, szyję, brzuch i kończyny.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018