Zamknij

Dziś rano spłonął dom w Świekatowie

12:55, 27.11.2017 | Magdalena Kotowska
REKLAMA
Skomentuj

Jeden z mieszkańców w porę wrócił do domu. Zauważył dym w piwnicy, więc zawiadomił straż pożarną i wyprowadził z budynku swojego ojca. Chwilę potem pożar objął cały dom.

Informacja o pożarze dotarła do dyspozytora Powiatowego Stanowiska Kierowania w Świeciu poniedziałek 27.11.2017 r. o godzinie 8:17. „Pali się dom jednorodzinny w Świekatowie Wybudowaniu!”

Na miejsce wyruszyły jednostki gaśnicze z okolicznych OSP i zawodowi strażacy ze Świecia. Łącznie 9 zastępów straży pożarnej. Dowodzenie na początku akcji objął asp. Dariusz Jagielski z JRG Świecie, następnie przejął je bryg. Piotr Poświata, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Świeciu.

- Pożar wybuchł w piwnicy i bardzo szybko rozprzestrzenił się na cały budynek – mówi asp. Dariusz Jagielski. – Jest to stary budynek z drewnianymi stropami, dlatego pożar rozprzestrzeniał się w tak szybkim tempie.

Nie wiadomo dokładnie o której godzinie wybuchł pożar. Zauważył go mężczyzna - mieszkaniec domu, który po ósmej wrócił do domu. Widział, że z piwnicy wydobywa się dym i dziwne dźwięki. Na szczęście nie wszedł do niej, żeby sprawdzić tylko od razu zadzwonił pod numer alarmowy i wyprowadził z domu swojego tatę.

Mimo szybkiej interwencji strażaków budynku nie dało się uratować. W pożarze nikt nie ucierpiał, ale ze względu na silne emocje starszego mężczyzny karetka zabrała go do szpitala na obserwację.

(Magdalena Kotowska)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018