Zamknij

Remontujemy świetlice, żeby znowu tętniły życiem

13:28, 23.12.2016 E.D
Skomentuj

Dlatego w 2016 roku na modernizację świetlic przeznaczona została znaczna część pieniędzy z funduszu  sołeckiego. W najgorszym stanie technicznym były świetlice wiejskie w Gołuszycach, Cieleszynie oraz Luszkówku, w związku z tym, Wójt wraz z Radą Gminy przekazali na ich remont dodatkowe środki z budżetu gminy.

Na chwilę obecną zakończyły się prace remontowe w świetlicach w Bagniewie, Topolnie, Wałdowie oraz Parlinie. W Bagniewie wyremontowano dwa pomieszczenia. W świetlicy w Topolnie został naprawiony dach.
W Wałdowie, w celu powiększenia głównej sali w świetlicy, budowlańcy rozebrali jedną ścianę. Natomiast w Parlinie został wykonany remont kuchni m. in. pojawiły się płytki ceramiczne na ścianach i podłodze, a do świeżo pomalowanych pomieszczeń trafiły nowe meble. W Luszkówku trwają jeszcze prace przy wymianie konstrukcji dachowej. Tak samo w Gołuszycach, dotychczas wzmocniona została konstrukcja dachowa oraz uszczelniony dach. Aktualnie prowadzone są roboty budowlane polegające na montażu nowej instalacji elektrycznej, sufitu podwieszanego, malowaniu ścian oraz woskowaniu parkietu.

W świetlicy wiejskiej w Cieleszynie wymieniona została stolarka okienna, zamontowany kominek, odświeżona elewacja oraz postawione ogrodzenie wokół świetlicy. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa dwóch toalet, obejmująca postawienie ściany, posadzki oraz doprowadzenie instalacji sanitarnej do istniejącego zbiornika na nieczystości. W przyszłorocznym budżecie sołectwo zabezpieczyło środki finansowe na dokończenie tej inwestycji.

- Po doprowadzeniu naszej świetlicy do użyteczności, mamy zamiar ożywić to miejsce – mówią członkowie Rady Sołeckiej Cieleszyna.
 

Już w nowym roku pojawi się możliwość sfinansowania działań, mających na celu aktywizację społeczną, co jest szansą na ożywienie świetlic wiejskich. Lokalna Grupa Działania „Gminy Powiatu Świeckiego” zaplanowała 300 tys. na przedsięwzięcie pn. „Inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności”.
W ramach tego zakresu organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną (wpis do KRS) oraz jednostki nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawy przyznają zdolność prawną (w tym KGW będące w strukturach kółek i organizacji rolniczych), będą mogły starać się o stuprocentowe dofinansowanie projektów, gdzie kwota pomocy wynosi od 5 do 15 tys.
Już dziś można zastanowić się nad pomysłem atrakcyjnej inicjatywy polepszającej warunki życia na wsi.
(MAL)

Foto: pruszcz.pl

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%