REKLAMA

W sześć lat zapracowali na nagrodę „Zasłużony dla Gminy Osie”

17:06, 07.01.2017 | K.N.
REKLAMA
Skomentuj

Noworoczne spotkanie w Osiu było dobrą okazją do wręczenia Annie i Michałowi Semrau – właścicielom Przystanku Tleń brązowej statuetki przedstawiającej koła ze złamaną osią.

To coroczna tradycja, że w święto Trzech Króli organizowane jest w Osiu noworoczne spotkanie władz samorządowych Gminy Osie z przedstawicielami instytucji, środowisk kulturalnych, społecznych i przedsiębiorcami. Uroczystość rozpoczęła się msza świętą w kościele parafialnym w Osiu, później uczestnicy spotkania przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam zebranych gości przywitał Roman Waśkowski – przewodniczący Rady Gminy wraz z Michałem Grabskim Wójtem Gminy Osie.

tegorocznym artystycznym akcentem był występ utworzonego w zeszłym roku chóru Amicis. To chór łączony – składający się z młodzieży z Osia i ze Śliwic, śpiewający gospel i prowadzony przez Andrzeja Żółkosia. Podczas piątkowego występu lokalnych chórzystów wspierało kilkoro młodych wokalistów z Bydgoszczy. Chór zaśpiewałl kilka energetycznych pieśni, w większości z repertuaru TGD.

Miłym akcentem uroczystego spotkania było wręczenie brązowej statuetki „Zasłużony dla Gminy Osie” przedstawiającej koła ze złamaną osią. W tym roku to wyróżnienie otrzymali Anna i Michał Semrau – właściciele Przystanku Tleń.

- Działacie na naszym terenie dopiero sześć lat a już zasłużyliście na wyróżnienie. To duże dokonanie – podkreślał wójt Michał Grabski. – Ale też wyróżniacie się sposobem działania. Wnieśliście świeżość, nowe, ciekawe pomysły – wylicza.

Sporą część spotkania zajęło podsumowanie działalności inwestycyjnej oraz kulturalno-spolecznej minionego roku w gminie Osie. Prezentując obfity zbiór zdjęć dokumentujących poszczególne wydarzenia wójt Grabski ze swadą opowiadał o tym, co działo się na terenie gminy Osie w 2016 roku.

Na zakończenie spotkania była lampka szampana i życzenia na nowy 2017 rok.

(K.N.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018