Zamknij

Kret. Nowy oski zespół

08:36, 08.05.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Czterech muzyków skrzyknęło się w zeszłym roku i założyło nową formację. W czerwcu i maju będą grać na koncertach w okolicznych miastach, a już teraz można ich usłyszeć na YouTube.

Grupę tworzą: Szymon Pieniążek, Michał Dombrowski, Kamil Szmelter i Jakub Warzyński. Przygotowują się do udziału w regionalnym konkursie KATAR.

Zespół Kret powstał we wrześniu 2017 roku w Osiu. Historia jednego z muzyków sięga lat dziewięćdziesiątych, kiedy swoje początki miał zespół Egipt. Po ostatecznym zawieszeniu jego działalności powstał na krótko punk rockowy projekt o nazwie Proton, z wokalistą C-14. Po jego odejściu muzycy Egiptu i Protonu postanowili wrócić do cięższego brzmienia i nawiązali współprace z wokalistą Pure Land School z Chełmna.

Muzyka jaką tworzą to mieszanka rocka, hard rocka, metalu, grunge'u. Jej próbkę można znaleźć na serwisie YouTube – w wyszukiwarkę trzeba wpisać: KRET – Wola Przetrwania (demo).

Z informacji zamieszczonych na ich facebookowym profilu wynika, że wkrótce będzie można ich posłuchać na żywo.

Najbliższe koncerty:

18 maja – Rock & Roll Bar Chełmno

9 czerwca – Świecie.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (2)

wiaruswiarus

3 0

kret czyli tzw. tajniak - piard, do którego nikt nie chce się przyznać 16:32, 10.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mick J.Mick J.

3 0

fajne chłopaki. Nazwa faktycznie nietrafiona, lecz "Piard" brzmi bardziej rockowo. Warto dodać, że Kret to także tajniak w znaczeniu szpieg donoszący wrogowi na swoich.
17:08, 15.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone