Zamknij

Jubileusz 50-lecia ślubów

08:42, 08.05.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

20 marca 8 par małżeńskich z gminy Osie zebranych w Gminnym Ośrodku Kultury w Osiu Osie zostało uhonorowanych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Medale te przyznawane są w nagrodę osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. To zaszczytne odznaczenie otrzymali: Bernadeta i Jerzy Straszkiewicz z Tlenia, Teresa i Jerzy Orzechowscy z Osia, Gertruda i Józef Arczyńscy z Miedzna, Elżbieta i Romuald Chrosny z Tlenia, Genowefa i Franciszek Arczyńscy z Miedzna, Halina i Jerzy Czubak z Osia, Beata i Alfons Stosik z Miedzna oraz Eryka i Dominik Metello z Tlenia.

Michał Grabski - Wójt Gminy Osie, w imieniu Prezydenta RP, dokonał uroczystego aktu dekoracji małżonków medalami. Oddzielnie dyplomy, kwiaty i życzenia składali: Roman Waśkowski - Przewodniczący Rady Gminy Osie oraz Krystyna Krupa - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Osiu. Pośród tegorocznych Jubilatów znalazły się dwa małżeństwa z Miedzna: Gertruda i Józef Arczyńscy oraz Genowefa i Franciszek Arczyńscy. Ciekawostką jest to, że panowie: Józef i Franciszek to bracia, a panie: Gertruda i Genowefa, to rodzone siostry.

Wszystkim parom gratulujemy życiowego wyboru oraz życzymy dużo zdrowia, szczęścia i uśmiechu, którego wszystkim nie brakowało w tym szczególnym dniu.

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (1)

JajakobyłyJajakobyły

0 0

W dniu 4 lipca 2018 r. w Urzędzie Powiatowym w Świeciu otrzymałem medal za 50 lecie pożycia małżeńskiego i dotychczas nic nie pokazało się w internecie. 11:17, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone