Zamknij

Zakończenie roku akademickiego na UTW w Osiu

15:22, 12.07.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Ostatni przed wakacjami wykład, podsumowanie rocznej działalności i wręczenie studentom dyplomów – tak wypełnione było uroczyste spotkanie oskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 12 czerwca.

Tematem wykładu było: „Najszersze rozumienie pojęcia kultury”. Mgr Leszek Latosiński z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy streścił wagę pojęcia kultury formułowanego przez różne grupy społeczne i zawodowe.

W zakończeniu roku akademickiego UTW w Osiu uczestniczył Michał Grabski Wójt Gminy Osie.

- Kiedy rok temu, w dniu 21 marca, w towarzystwie przyszłych studentów i dr. Cezarego Kościelaka - dziekana Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy podpisywaliśmy akt powołania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Osiu wierzyłem w powodzenie tego przedsięwzięcia – mówi wójt. - Chęć pozyskania wiedzy podanej przez specjalistów, w ciekawy sposób i na wysokim poziomie był i jest magnesem, który przyciąga na poszczególne zajęcia mieszkańców gminy Osie, i nie tylko naszej gminy - zauważa Michał Grabski.

- To dla mnie rok ciekawej wiedzy i nowych doświadczeń życiowych - podsumował Andrzej Kowalski - student naszego UTW, zawodowo gospodarz obiektu Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu, a społecznie radny Rady Powiatu Świeckiego. - Dzięki zajęciom na UTW w przystępny sposób mogliśmy poznać wiele zagadnień dotyczących nauki i kultury, które bezpośrednio dotyczą naszego życia, naszego otoczenia lub bliskich nam osób. Już dzisiaj deklaruję chęć uczestnictwa w nowym roku akademickim rozpoczynającym się w październiku - dodaje.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone