REKLAMA

Dzień przedsiębiorczości w Nowem

22:31, 01.05.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

25 kwietnia Punkt Pośrednictwa Pracy w Nowem nad Wisłą uczestniczył w ogólnopolskim programie Dzień Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem uczestniczył w XIV już edycji tegoż programu. W tym roku po raz pierwszy w ramach wieloletniej współpracy placówki oświatowej z instytucją rynku pracy – PPP Nowe pośrednik pracy gościł dziś w swoim biurze praktykantkę – Sylwię Gracek uczennicę II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem.

Jak co dzień indywidualne wsparcie pośrednika pracy PPP Nowe otrzymali wszyscy zainteresowani. Konsultacje o charakterze promocyjno-informacyjnym zachęcały do współpracy czy korzystania z możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego za pośrednictwem właśnie PPP-u. Dyskutowano o wymaganiach stawianych przez pracodawców wobec kandydata starającego się o pracę, jak i także o indywidualnych możliwościach interesantów PPP. Dlatego też pani Sylwii w ogóle się nie nudziło. Przygotowania do czwartkowej giełdy pracy idą pełną parą.

Pośrednik pracy instytucji rynku pracy zaprezentował także uczestniczce programu zakres działalności PPP Nowe oraz własnych obowiązków. Praktykanta otrzymała wiedzę teoretyczną z zakresu przygotowywania się do wejścia na rynek pracy – sporządziła własne CV. Otrzymała informacje odnośnie praw i obowiązków wynikających  z zatrudnienia młodych osób. Pośrednik pracy starał się także poprzez rozmowę, rozwiązywanie zagadnień tematycznych  wzbudzić u uczennicy postawę odpowiedzialności za siebie oraz swoją karierę zawodową - rozwój indywidualny. Spotkanie stanowiło okazję do rozmowy o zainteresowaniach, wyborach profilu kształcenia czy dalszego rozwoju kariery zawodowej pani Sylwii.

Podczas przedsięwzięcia omówione zostały zasady korzystania z ogólnopolskiej strony umożliwiającej uzyskanie zatrudnienia za pośrednictwem jednostek OHP (www.mbp.ohp.pl) i   portalu internetowego Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży (www.ecam.ohp.pl). Na pozytywne zakończenie dnia pełnego wrażeń nie ma nic lepszego jak filmiki tematyczne „Zakręcone Kariery”. W naszym wydaniu był to Pan Robert Motyka z kabaretu „Paranienormalni”. 

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018