Zamknij

Weź udział w zajęciach lepienia z gliny. Może odkryjesz swoję pasję?

08:15, 09.02.2018 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Gminny Ośrodek Kultury w Jeżewie organizuje warsztaty ceramiczne dla dorosłych. Dwa spotkania z ochotnikami do sprawdzenia swoich umiejętności lepienia z gliny już się odbyły.

Jeśli jesteś zainteresowany takimi zajęciami, możesz  się na nie zapisać. – Warsztaty obejmują dwa trzygodzinne spotkania. Chętnych do wzięcia udziału w warsztatach dzielimy na grupy. Każda z grup liczy tylko 6 osób, ze względu na ograniczoną ilość miejsca przy stole – wyjaśnia Janusz Kasak, dyrektor GOK w Jeżewie. – Są różne techniki lepienia w glinie. Na pierwszym spotkaniu korzystamy z tej podstawowej. Sugeruję uczestnikom różne pomysły, a gdy opanują podstawy, daję im wolną rękę. Tworzenie ceramiki jest dość złożone. Kiedy przedmioty z gliny są już gotowe, trzeba poczekać minimum tydzień aż wyschną, a następnie wypalić je w specjalnym piecu, który osiąga bardzo wysoką temperaturę. Dlatego też drugie zajęcia odbywają się dwa tygodnie później. Kolejnym zadaniem jest oszklenie i ponowne wypalenie w piecu – tłumaczy Janusz Kasak.
Zajęcia odbywają się zazwyczaj w środy o godz. 17:00 w Hali Sportowej w Jeżewie. Koszt warsztatów (2 spotkania po 3 godziny) to 50 zł dla mieszkańców gminy Jeżewo lub 80 zł dla osób spoza gminy. – Warsztaty ceramiczne są kosztowne. Na cenę składa się koszt materiałów  i eksploatacja pieca. Warto jednak zaznaczyć, że na spotkaniach panuje bardzo miła atmosfera, prowadzimy ciekawe rozmowy. Czas mija nie wiadomo kiedy – dodaje dyrektor GOK-u – Jeśli komuś spodobają się zajęcia, może zapisać się na kolejne.
Zapisy pod nr tel. 605 660 017
 

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone