Zamknij

Nowy sprzęt dla OSP z Gminy Jeżewo

09:17, 24.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

29 września, przy okazji Pikniku Rodzinnego „Bezpiecznie i zdrowo” w Jeżewie, odbyło się przekazanie wyposażenia i sprzętu ratownictwa zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Jeżewo

Do Naszych jednostek trafił sprzęt o wartości około 37 tysięcy złotych. Wkład własny gminy to zaledwie 1% tej kwoty, czyli ok. 370 zł. Przekazania sprzętu dokonał Wójt Gminy Jeżewo Maciej Rakowicz, Zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Świeciu st. bryg. mgr inż. Andrzej Rafalski i Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Jerzy Lemańczyk w obecności wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Jeżewo.

Sprzęt otrzymały: OSP Jeżewo, OSP Dubielno, OSP Czersk Świecki, OSP Buczek i OSP Osłowo.
Zakupiony specjalistyczny sprzęt, niezbędny do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, umożliwi jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych sprawnie działać w akcjach ratowniczych i wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa wśród mieszkańców i społeczności lokalnej. Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna w Buczku wzbogaciła się nową pilarkę łańcuchową. Koszt zakupu to ok. 2400 zł, pochodzące z budżetu gminy.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone