Zamknij

Regionalny Festiwal Rękodzieła i Folkloru znowu zawita w Jeżewie. Tym razem będzie bogatszy i bardziej interesujący

07:11, 02.07.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. GOK Jeżewo

Regionalny Festiwal Rękodzieła i Folkloru znowu zawita w Jeżewie. Tym razem będzie jeszcze bogatszy i bardziej interesujący.
Gminny Ośrodek Kultury w Jeżewie otrzymał z Narodowego Centrum Kultury aż 26 tys. zł dofinansowania na realizację drugiej edycji projektu „Jo Kociewie je w Jeżewie”. Dzięki temu, że kwota dofinansowania jest wyższa niż w ubiegłym roku, Festiwal zyska więcej.
Już dziś wiadomo, że impreza rozpocznie się jesienią.

- Podobnie jak rok temu, planujemy zrealizować najważniejsze elementy dopiero po wakacjach. Na tę chwilę już wiemy że będzie to 12 i 13 października – informuje Magdalena Potulska z GOK Jeżewo.

Rękodzielnicy już mogą szykować swoje prace w kategoriach podobnych jak rok temu, czyli:
- dziewiarstwo – technikami na bazie włóczki, kordonka, sznurka itp.
- formy przestrzenne – rzeźbienie w drewnie, gipsie, glinie, a także w korzeniach i w porożu itp.
- formy inne – np. wiklina papierowa, tekstylia, elementy naturalne itp.
Organizatorzy dopuszczają modyfikację kategorii zgodnie z specyfiką prac, które wpłyną na konkurs. Komisja konkursowa wyłoni laureatów w każdej kategorii. Zwieńczeniem konkursu rękodzielniczego będzie Regionalny Festiwal Rękodzieła i Folkloru, w trakcie którego laureaci odbiorą nagrody. Wydarzenie to będzie również okazją do podziwiania wystawy prac konkursowych, wysłuchania występów zespołów ludowych, degustacji regionalnych potraw., a także wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Kulinarnym.

- Już możemy zdradzić, że na ten dzień mamy zarezerwowane dwa bardzo znane zespoły kociewskie, które uświetnia galę. Będzie też punkt kulminacyjny, w iście kociewskim stylu, ale dla uzyskania odpowiedniego efektu nie będziemy na razie zdradzać szczegółów – zapowiada Magdalena Potulska.

Dzieci i młodzi już teraz mogą rozpocząć przygotowania do konkursów.

- Jeśli w wakacje jest czas na nudę, to chętni już mogą szykować pracę na konkurs "Z czym mi się kojarzy Kociewie, co jest jego wyznacznikiem". Jest to praca artystyczna w dowolnej technice, ale tą preferowaną jest "colage". Mogą też szlifować piosenkę kociewską, regionalną i folkową na Festiwal Piosenek i Przyśpiewek Ludowych – zachęca Magdalena Potulska.

 

(E.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone