Zamknij

Dawid trzyma formę

16:28, 21.11.2016
Skomentuj

W sierpniu stratował w Międzynarodowym Biegu w Golubiu-Dobrzyniu, na dystansie 10 km zajmując trzecie miejsce z czasem 32.10. Był pierwszym zawodnikiem z Polski, na mecie wyprzedzili go tylko dwaj zawodnicy z Ukrainy. Trzeba zaznaczyć że podczas biegu temperatura sięgała 32 stopni Celsjusza.

We wrześniu wystartował w Zielonej Górze w biegu o puchar Lotto na odcinku 2.5 km, gdzie nie miał sobie równych. Na dystansie od 2 do 5 km jest jednym  z najlepszych biegaczy w Polsce, poprawił swój rekord sprzed 8 lat. Jeszcze we wrześniu wystartował na Śląsku. W Tychach odbył się Międzynarodowy Bieg na odcinku 10 km. Tutaj pogoda też była nieubłagana, 34 stopni w cieniu. Dawid rozważnie rozkładał siły, co pozwoliło mu wygrać bieg z przewagą 30 s nad drugim zawodnikiem, reprezentantem Ukrainy i 45 s nad trzecim - Polakiem. W kolejnym miesiącu sportowiec został zaproszony jako gość specjalny  na bieg charytatywny do Katowic pn. „Zdążyć Przed Rakiem”, który wygrał w „cuglach”. Ponownie w październiku wziął udział w biegu nocnym w Pszczynie,  gdzie na starcie stanęło 400 zawodników. Dawidowi udało się  pokonać wszystkich startujących, dopisując do swojego dorobku kolejne świetne zwycięstwo.

- Moja forma jest coraz lepsza - mówi Dawid. - Najważniejszy start w końcówce sezonu to Mistrzostwa Wojska Polskiego, a potem w lutym walka o medale na Halowych Mistrzostwach Polski, gdzie myślę że dalej będę mógł godnie reprezentować Gminę Drzycim i chwalić się trofeami - dodaje.