Zamknij

Nowe place zabaw, piękniejące świetlice i odbiór drogi w Michalu

14:20, 04.08.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

W Gminie Dragacz dzieje się niemało. Sprawdź jak rozwija się Twoja okolica.

Nowe place zabaw
Nowoczesne place zabaw powstały przy Przedszkolu Samorządowym w Górnej Grupie i siłowni zewnętrznej w Dragaczu. Bezpieczne miejsca do zabawy to atrakcja nie tylko dla maluchów, ale i ich rodziców. Inwestycje zostały zrealizowane z budżetu gminy, a ich koszt wyniósł 69.391 zł.

Świetlice pięknieją
Świetlice sołeckie zyskują dzięki Funduszowi Sołeckiemu nowy wygląd. W Wielkim Lubieniu wyremontowana została główna sala, a w Bratwinie rada sołecka zaczęła od generalnego remontu pomieszczeń parterowych, w tym kuchni.

Droga w Michalu
Dokonaliśmy oficjalnego odbioru drogi gminnej Michale - Górna Grupa - etap I, do mostu na Mątawie.
Inwestycja, której łączny koszt wyniósł 570 774,86 zł została dofinansowana z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w wysokości 51900 zł. W przyszłym roku zostanie wykonany etap II, czyli od mostu do ul. Pod Stokami w Górnej Grupie. Liczymy, że mieszkańcom Wielkiego Stwolna, Bratwina i Michala ułatwi to komunikację z drogą krajową nr 91. W tym roku czeka nas jeszcze wykonanie czterech zadań drogowych: częściowe utwardzenie dróg na osiedlu mieszkaniowym we Fletnowie, utwardzenie drogi prowadzącej do firmy LIMPOL we Fletnowie, utwardzenie odcinka drogi pomiędzy dwiema utwardzonymi drogami w Michalu (zakręt) i wykonanie progu zwalniającego w Dragaczu.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018