REKLAMA

Spotkali się w Dragaczu, by debatować na temat bezpieczeństwa w powiecie świeckim

15:20, 08.11.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

W Dragaczu, pow. świecki, odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu zorganizowanym przez policjantów z komendy powiatowej w Świeciu udział wzięli m.in. insp.Mirosław Elszkowski, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy, Dorota Krezymon, wójt gminy Dragacz oraz mieszkańcy gminy. Debata była okazją do omówienia funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Zasadniczym celem poniedziałkowego spotkania była analiza i ocena stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Dragacz, a także zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań członków lokalnej społeczności w zakresie poprawy bezpieczeństwa i działań miejscowej policji.

Prezentację dotyczącą podsumowania działalności Posterunku Policji w Dragaczu przedstawił kierownik posterunku – asp. szt. Paweł Nowicki, natomiast st. sierż. Angelika Ejankowska-Macuch zapoznała uczestników debaty z informacjami dotyczącymi najczęściej popełnianych wykroczeń porządkowych i drogowych.

Następnie głos zabrał asp. szt. Wojciech Schmelter, kierownik rewiru dzielnicowych, który w swoim wystąpieniu przekazał wiedzę na temat programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Słuchacze dowiedzieli się również co zrobić, aby poinformować policjantów o budzących podejrzenia sytuacjach wykorzystując do tego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jak znaleźć swojego dzielnicowego za pomocą aplikacji „Moja Komenda”.

Wszyscy uczestnicy debaty mieli możliwość zadawania pytań, na które policjanci starali się udzielić szczegółowych odpowiedzi. Na zakończenie, po omówieniu poruszanych zagadnień, zebrani wypełnili ankiety.

Mirosław Elszkowski, podsumowując debatę nawiązał do jej tematu stwierdzając, że "każdy z nas może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa, nie tylko naszego powiatu, ponieważ wszyscy na co dzień jesteśmy uczestnikami życia społecznego i kształtujemy je swoim zachowaniem".

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (1)

@bnorm@l@bnorm@l

0 0

Co za ściema. Propaganda bez żadnej wartości. Świadomość wynika z ponad 30 lat doświadczeń w tej firmie i z tymi ludźmi. 15:33, 09.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018