Zamknij

Podsumowanie projektu Żywioły Kultur w Grupie. Zdjęcia i wideo

01:33, 24.11.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Wielokulturowa szkoła, różne zwyczaje, tradycje, przysmaki… tego dnia mogliśmy zobaczyć jakie to bogactwo.

 21 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich  w Grupie odbyło się spotkanie związane z międzynarodowym projektem „Erasmus+” pt. Żywioły Kultur.

- Nasza szkoła jest wielokulturowa, więc takie spotkania są potrzebne – mówi Anna Klucznik, wicedyrektor. – Przygotowania do dzisiejszego spotkania zaczęły się już w czerwcu.

Uczniowie zaprezentowali piosenki i piękne układy taneczne związane z różnymi kulturami. Dzieci i nauczyciele włożyli ogrom pracy w przygotowanie przedstawienia. Poprzeczka była postawiona wysoko, ponieważ do szkoły w Grupie przyjechali nie tylko goście z terenu gminy, ale też delegacja nauczycieli z Turcji, Hiszpanii, Niemiec, Portugalii, Holandii i Włoch.

- Bardzo fajnie jest poznawać inne kultury – mówi Martyna Koneczniak, uczennica 7a. – W szkole wszyscy jesteśmy równi, bez względu na pochodzenie.

Przedstawienie goście oglądali z zachwytem, każdy występ kończył się gromkimi brawami. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek. W wielości dań, pochodzących z różnych zakątków świata, trudno było zdecydować czego skosztować. 

(M.K)
REKLAMA

Komentarze (1)

PPPPPP

1 1

Świetnie, może zamiast straszyć innymi kulturami warto się spotykać z ich przedstawicielami i poznawać. Tak rodzi się tolerancja i społeczeństwo otwarte. Wielkie brawa dla społeczności szkolnej z Grupy. Jestem pod wielkim wrażeniem. 23:28, 24.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018