Zamknij

Posterunek w Bukowcu ma nowy alkometr. Czy będzie bezpieczniej?

12:12, 02.10.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Policjanci z posterunku w Bukowcu otrzymali profesjonalne urządzenie Alkometr A20, które pozwala na przeprowadzenie badań pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się 26 września w Posterunku Policji w Bukowcu. Tak wartościowy podarunek przekazał Marek Topoliński, wójt Gminy Świekatowo, na ręce mł. insp. Roberta Olszewskigo, komendanta Powiatowego Policji w Świeciu. Obecny był również asp. szt. Macieja Rakowicza, kierownik posterunku. Zakup analizatora, który wyniósł blisko 12 tys. złotych w całości sfinansował Urząd Gminy w Świekatowie.

 Alkometr A20 jest profesjonalnym urządzeniem przeznaczonym do automatycznego pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Przyrząd jest urządzeniem stacjonarno-przenośnym. Może być używany w pomieszczeniach zamkniętych, jak również w samochodach. Zakup przedmiotowego zestawu wpłynie przede wszystkim na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród mieszkańców powiatu świeckiego. Skutki działania alkoholu są nieprzewidywalne, a kierowcy pod jego wpływem stanowią śmiertelne zagrożenie.

Komendant, dziękując za otrzymany sprzęt, podkreślił ważną rolę samorządów w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował za dotychczasowe wsparcie, jakiego udzielają lokalne władze.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (1)

AloaAloa

0 0

w Świeciu policjanci korzystają z rurki o kształcie długiej latarki - ciekawe czy to legalne urządzenie pomiarowe, bo nie wygląda profesjonalnie? Brawo Bukowiec 21:06, 05.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018