Zamknij
REKLAMA

Pomóż bezdomnym i samotnym. Czasem wystarczy jeden telefon

09:21, 11.01.2017 | K.N.
REKLAMA
Skomentuj
Policjanci sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. fot. KPP Świecie

Mrozy nie odpuszczają, a meteorolodzy zapowiadają kolejne spadki temperatur. To szczególnie uciążliwe, a czasem śmiertelnie groźne dla osób bezdomnych, mieszkających w trudnych warunkach i nietrzeźwych.

Zimą bezdomni mieszkają w altankach, piwnicach, strychach starych kamienic. Groźne dla nich jest nie tylko bezpośrednie zagrożenie zamarznięciem, ale tez sposób w jaki się dogrzewają. Nie posiadając odpowiednich urządzeń grzewczych dość często rozpalają małe ogniska. To niebezpieczeństwo pożaru lub zaczadzenia.

- Dlatego świeccy policjanci, jak co roku zimą, sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne narażone na wychłodzenie lub zamarznięcie – informuje Tomasz Krysiński z KPP w Świeciu. – Funkcjonariusze proponują im przewiezienie do ośrodków, gdzie będą mogli zjeść ciepły posiłek i przenocować. Ponadto informują, gdzie znajdują się jadłodajnie oraz schroniska – dodaje.

Nie tylko osoby bezdomne są narażone na wychłodzenie lub zamarznięcie. Jeżeli wiemy o osobach w podeszłym wieku, samotnych, niepełnosprawnych, mieszkających w pomieszczeniach nieogrzewanych sprawdźmy czy nie potrzebują naszej pomocy. W sytuacjach zagrożenia ich życia lub zdrowia poinformujmy odpowiednie służby: ośrodki pomocy społecznej, policję lub straż miejską.

- Nie bądźmy wobec nich obojętni. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować komuś życie. W tym czasie nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować pomocy – apeluje Krysiński. - Że jednym telefonem powiadamiając odpowiednie służby możesz uratować komuś życie.

Wykaz schronisk, ogrzewalni oraz jadłodajni na terenie powiatu świeckiego:

Schronisko dla Bezdomnych - ul. Ogrodowa 9b 86-100 Świecie

Jadłodajnia Caritas – ul. Ks. St. Krausego 2 86-100 Świecie

Bar „Kajtek” – ul. Mały Rynek 4 86-100 Świecie  

Jadłodajnia – ul. Pod Murami 2a 86-170 Nowe

Ogrzewalnia dla Osób Bezdomnych – ul. Tylna 1, 86-170 Nowe 

(K.N.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018