REKLAMA

Kradł paliwo z ciężarówek. Grozi mu 10 lat więzienia

14:14, 06.02.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Policjanci ze Świecia zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Drzycim podejrzanego o kradzieże oleju napędowego wartego ponad 5000zł. Zatrzymany mężczyzna z zaparkowanych na parkingu ciężarówek, wyłamywał korki wlewu paliwa a następnie spuszczał olej napędowy do plastikowych baniek. Za przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do wielokrotnych kradzieży z włamaniem do zbiorników paliw ciągników siodłowych, dochodziło na przełomie grudnia 2016 roku i stycznia 2017r. Kryminalni, którzy pracowali nad tymi sprawami na podstawie uzyskanych informacji wytypowali mężczyznę podejrzewanego o te przestępstwa. 23-latka zatrzymali w miniony wtorek (31.01.17) w pobliżu miejsca zamieszkania. Jak ustalili policjanci mieszkaniec gminy Drzycim, pod osłoną nocy, wykorzystywał sen i nieuwagę kierowców samochodów ciężarowych, włamywał się do baków ciężarówek zaparkowanych na jednym z niestrzeżonych parkingów po czym spuszczał olej napędowy w różnych ilościach, co najmniej kilkadziesiąt litrów za każdym razem. Łączna wartość strat wyniosła ponad 5000 złotych.

W środę (01.02.2017) policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty włamań do zbiorników z paliwem i kradzieży oleju napędowego, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018