REKLAMA

To mogło zakończyć się masakrą. Pijany kierowca tira na A1

20:15, 15.02.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

 W Walentynki policjanci ze świeckiej jednostki pełniąc służbę wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego w Nowych Marzach zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciężarówki. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Wkrótce odpowie on za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj przed południem, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świeckiej jednostki zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej w Nowych Marzach kierującego samochodem ciężarowym daf. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 50-letniego mieszkańca Częstochowy wykazało, że stężenie alkoholu w jego organizmie wynosi prawie promil. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Udaremnili również kierowcy, podróżującemu autostradą aż z Gdańska, dalszą jazdę zatrzymując go w policyjnym areszcie.

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, 50-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018