Zamknij
REKLAMA

Patrole na wodzie – policja i ratownicy pilnują bezpieczeństwa

10:13, 02.08.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP Świecie

Policjanci z komisariatu w Nowem, pow. świecki, razem z Ochotniczą Strażą Pożarną zainaugurowali wspólne patrole wodne na Jeziorach Rododzierz i Czarownic. Działania mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w pobliżu akwenów.

Policjanci z nowskiego komisariatu zainaugurowali wspólne patrole wodne ze strażakami OSP w Nowem, pow. świecki. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa osób wypoczywających na wodach powszechnie dostępnych, a w szczególności w okolicy Jeziora Radodzierz i Jeziora Czarownic.

- Mundurowi reagują na wszelkiego rodzaju łamanie przepisów, takich jak: kąpiel w miejscach niedozwolonych, poruszanie się kajakami lub łodziami będąc pod wpływem alkoholu, brak środków asekuracji (np. kamizelek ratunkowych) czy rozpalanie ognisk w miejscach niedozwolonych – wylicza sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP Świecie. - Co może napawać optymizmem, tym razem funkcjonariusze nie ujawnili żadnych nieprawidłowości.

Jak podkreśla rzecznik - wspólne patrole pokazują, że wszystkim służbom dbającym o bezpieczeństwo zależy, aby na obszarach wodnych nie dochodziło do tragedii. Patrole potrwają przynajmniej do końca sezonu letniego. Kontrola terenów wodnych jest możliwa dzięki wykorzystaniu łodzi Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem.

- Przypominamy, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, prowadzenie statku lub innego obiektu pływającego w stanie po spożyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości do 500 zł – ostrzega Tarkowska.  

Jak wynika z obserwacji mundurowych, najczęściej to alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem przepisów prawa prowadzi do tragedii na wodzie.

- Dlatego, apelujemy o rozwagę i ostrożność, a także niełączenie alkoholu z wodnymi kąpielami – dodaje rzecznik policji.

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (1)

opojopoj

0 0

przy takiej ilosci wody, kropelka tez moze zaszkodzic ? proporcjonalnie twierdzi sie ze jeden do trzech jest w normie, ale kto wypije tyyyyyle woooody ? 21:42, 12.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018