Zamknij
REKLAMA

Policjanci dbają o pieszych. Rozdają kamizelki odblaskowe

08:38, 11.10.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Świeccy policjanci prowadzą wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczny pieszy". Mundurowi rozdają kamizelki odblaskowe tym uczestnikom ruchu drogowego, którzy w okresie jesienno- zimowym szczególnie narażeni są na udział w zdarzeniach drogowych. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu oraz ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych.

Policjanci szczególną uwagę zwracają na używanie przez pieszych elementów odblaskowych po zmroku, poruszanie się po właściwej stronie jezdni czy przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Pieszy określany jest mianem niechronionego uczestnika ruchu, gdyż w przypadku zderzenia z pojazdem jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Pieszy powinien mieć świadomość, że w dużej mierze to od jego zachowania na drodze zależy jego własne bezpieczeństwo.

Policjanci apelują do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018