Zamknij
REKLAMA

Seniorzy są ofiarami kradzieży. Muszą wiedzieć jak się uchronić

12:11, 09.10.2017 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Nadesłane

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Świeciu, w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas", spotkali się z grupami seniorów ze Świecia oraz Terespola Pomorskiego.

Podczas spotkania w Terespolu Pomorskim, asp. szt. Tomasz Hadlowski rozmawiał z seniorami o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby wiedzieli, jak ustrzec się przed zagrożeniami funkcjonariusz opowiedział słuchaczom m.in. o metodach działania oszustów, którzy często podają się za „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ”.

Z seniorami ze swojego rejonu spotkał się również dzielnicowy mł. asp. Rafał Brzeziński. Mieszkańcy wysłuchali porad dotyczących tego, jak ustrzec się przed włamaniem do mieszkania.

Podczas rozmów mundurowi zapoznali słuchaczy z możliwościami jakie dają aplikacje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i „Moja Komenda”. W trakcie spotkania wykorzystano przygotowane wcześniej ulotki, które przybliżyły przedstawione problemy.Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania, uświadamiające różne zagrożenia, pozwolą im w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

(E.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018