Zamknij
REKLAMA

Policyjna obława na... byki. Stado spacerowało po Świeciu

09:02, 06.12.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

W nocy z niedzieli na poniedziałek stado byków spacerowało po ulicy Sienkiewicza. Świeccy policjanci i strażacy sporo się namęczyli, żeby doprowadzić je do gospodarstwa.

Wczoraj (04.12.2017) w nocy, po godzinie 01:20 dyżurny świeckiej policji otrzymał nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że kilkanaście byków należących do jednego z rolników z gminy Świecie uciekły z gospodarstwa i spacerują ulicami Świecia.

- Najprawdopodobniej zmiana otoczenia wywoływała dodatkowo u zwierząt agresję – mówi sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji. - Byki biegały po okolicy, przemieszczając się ulicą Sienkiewicza, w pobliżu Hali Widowiskowo-Sportowej, dotarły aż do ronda.

Na miejsce przyjechała grupa policjantów ze świeckiej prewencji, a w działaniach pomagali również strażacy. Mundurowi ustalili właściciela bydła i powiadomili go o zaistniałej sytuacji. Na miejsce przybył gospodarz wraz z pomocnikami.

Policjanci oraz strażacy pomagali w naganianiu zwierząt, które stwarzały zagrożenie dla pojazdów przejeżdżających przez miasto. Służbom udało się bezpiecznie sprowadzić zwierzęta do gospodarstwa.

Podobny pościg z owcami w roli głównej miał miejsce 4 lata temu. Zobacz ARTYKUŁ i ZDJĘCIA

 

 

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (4)

pomocnik gospodarzapomocnik gospodarza

5 0

Jak nie znacie całej historii zdarzenia to nie opisujcie . Te byki to były półroczne cielaki. policja i straż fakt zapezpieczala ulice żeby nic się nie stało ale żaden nie wyszedł pomoc zagonic stado do obory. 10:20, 06.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AnonimAnonim

1 2

A to obowiązek policji ? Właściciel powinien jeszcze przeprosić że nie potrafi uporządkować gospodarstwa i zwierząt.... Już nie wspomnę o ewentualnych karach (tak, właściciele psów szwędających się po mieście też powinni za to odpowiadać przynajmniej finansowo) 12:42, 06.12.2017


pomocnik gospodarzapomocnik gospodarza

4 0

Z miasta przychodzą psy i atakują zwierzęta i ludzi . Cala sprawa z psami była zglaszana do straży miejskiej . Która nawet nie potrafiła nic zrobić w tej sprawie 13:44, 06.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MikołajMikołaj

4 0

To wyglądało prawie jak na Klasztornej przed przyjazdem samochodu coca coli. hehe 13:59, 06.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018