Zamknij
REKLAMA

Na prochach prowadził samochód. Miał przy sobie woreczki z amfetaminą

12:44, 20.12.2017 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Podczas rutynowej kontroli 24-letni mężczyzna dziwnie się zachowywał. Okazało się, że jest pod wpływem.

W niedzielę (17.12.2017) tuż przed północą, policjanci z Wydziału Prewencji świeckiej komendy w Głogówku Królewskim, pow. świecki, zatrzymali do kontroli vw passata. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą samochodu siedzi 24-letni mieszkaniec Chełmna. Mundurowi podczas legitymowania kierowcy nabrali wątpliwości, co do jego stanu świadomości. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nienaturalne zachowanie mężczyzny oraz jego nerwowe, nieskoordynowane ruchy.

- Policjanci w związku z podejrzeniami sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, ale wynik wskazał 0,00mg/l - informuje sierż, szt. Joanna Tarkowska, rzecznik świeckiej policji. - W trakcie czynności, policjanci znaleźli jednak w pojeździe i przy kontrolowanym trzy foliowe opakowania ze sproszkowaną, białą substancją o łącznej wadze ponad 26 gram brutto. Wstępne policyjne testy wykazały dla tej substancji cechy charakterystyczne amfetaminy.

W ramach kontroli, mundurowi przebadali również mężczyznę na zawartość środków odurzających w organizmie. Okazało się, że był pod wpływem amfetaminy. Właściciel narkotyków został zatrzymany.

18 grudnia.24-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Odpowie też przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone