Zamknij
REKLAMA

Karambol na Miasteczku, ofiary w Świętem

19:49, 08.01.2018 | Krzysztof Nowicki
REKLAMA
Skomentuj
Samochody uderzały w siebie jak klocki domina. fot. Krzysztof Nowicki

Dwa wypadki w tym samym czasie. Na Tucholskiej TIR uderzył w stojące na światłach samochody, a przed zjazdem na autostradę samochód nauki jazdy zderzył się z ciężarówką. Dwie osoby zginęły.

Alarmowa syrena rozlega się chwilę po godz. 17.  Strażacy pędzą na ulicę Tucholską. Tam doszło do zderzenia pięciu aut. Wyglądało groźnie. Ciężarowy DAF jechał od strony Przechowa i zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

- Miałem czerwone światło, więc stanąłem – opowiada kierowca TIRa. – Poczułem lekkie uderzenie z tyłu i pomyślałem, że ktoś nie wyhamował. Wyskoczyłem z kabiny i zobaczyłem trzy uszkodzone osobówki.

Samochody jak domino

Okazało się, że wszystkie stanęły za ciężarówką, ale za nimi nadjechał ciężarowy MAN. Wytracił prędkość, ale nie wiadomo dlaczego się nie zatrzymał. Uderzył w stojącego na końcu opla astrę, ten we fiata cinquecento, fiat w peugeota 106, a ten uderzył w ciężarówkę.
Pogotowie zabrało do szpitala dwie osoby.

- Sytuacja jest tam już całkowicie opanowana – mówi oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Świeciu.

„L” wjechała pod TIRa

Dużo gorzej jest w Świętem. Tam o godz. 17.10 toyota yaris – samochód nauki jazdy na tucholskich rejestracjach – na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającego TIRa – ciągnik siodłowy MAN z naczepą. W toyocie było dwóch kursantów i instruktor.

- Dwie osoby zginęły na miejscu, trzecia jest w stanie krytycznym – informuje Marek Rydzewski z KPP w Świeciu.

Na miejscu pracują policyjni technicy pod nadzorem prokuratora. Droga jest zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Chełmno, Stolno i Grudziądz.

(Krzysztof Nowicki)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

TomTom

2 1

Czas reakcji redakcji po zdarzeniu-perfect
Zdarzenia z przed dwóch dni a na stronie głównej na czerwono "z ostatniej chwili". Brawo 13:19, 10.01.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zeflikzeflik

0 0

Spójrz jeszcze raz na tytuł pod nim po lewej stronie jest data. Chyba, że się nie znasz, jeżeli się znasz, to nie pisz bzdur, geniuszu. 16:35, 11.01.2018


© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone