Zamknij
REKLAMA

Zatrzymali do kontroli ponad pół tysiąca kierowców ciężarówek. Ilu było nietrzeźwych?

15:14, 07.02.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Pijany kierowca ciężarówki to śmiertelne zagrożenie dla innych. Fot. KPP Świecie

16 godzin trwała policyjna akcja badania trzeźwości kierowców ciężarówek na drogach powiatu świeckiego.

5 lutego 2018 r. policjanci świeckiej drogówki prowadzili zmasowane kontrole stanu trzeźwości kierujących samochodami ciężarowymi.

- Ustawodawca dał mundurowym nowe narzędzie w postaci nowelizacji Ustawy prawo o ruchu drogowym, gdzie już wyraźnie wskazano, że policjanci mają prawo do kontroli stanu trzeźwości – wyjaśnia sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP w Świeciu. - Art. 129 ustęp 2 pkt 3 stanowi, że „Policjant w związku z wykonywaniem czynności (…) jest uprawniony do: żądania do poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu”.

Nietrzeźwi kierowcy ciężarówek mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Stąd też wczorajsze działania, podczas których świeccy mundurowi skontrolowali ponad 560 kierujących ciężarówkami. Wyniki 16 godzinnych działań są zadowalające - wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

[ALERT]1517990303519[/ALERT]

 

(K.N)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone