Zamknij
REKLAMA

Złodzieje chcieli ukraść paliwo z maszyny budowlanej

00:36, 18.02.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu chełmińskiego, którzy usiłowali ukraść paliwo z maszyny budowlanej. Zostali zatrzymani przez policjantów ze Świecia. Teraz za swoje czyny będą tłumaczyć się przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z 14/15 lutego 2018r. w jednej z miejscowości w gminie Świecie. Po godzinie 2:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie budowy drogi S5 „kręcą się” nieznani mężczyźni. Na miejsce został skierowany patrol policji. Mundurowi patrolując teren budowy zwrócili uwagę na jadącego renault scenic, którego kierujący na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci szybko zatrzymali pojazd do kontroli. Jechali nim dwaj mężczyźni z powiatu chełmińskiego w wieku 26 i 28 lat.

- Jak się okazało to właśnie oni chodzili pomiędzy zaparkowanymi na budowie maszynami – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP Świecie. - Byli doskonale przygotowani alby za darmo móc „zatankować” na placu budowy. Policjanci w ich samochodzie znaleźli plastikowe baniaki, wężyki i inne przedmioty mogące służyć popełnieniu przestępstwa. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

15 lutego obaj chełmnianie usłyszeli zarzuty. Za usiłowanie kradzieży paliwa grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

[ALERT]1518910644774[/ALERT]

 

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018