Zamknij
REKLAMA

TIR z podrobionym proszkiem zatrzymany pod Świeciem

00:04, 19.02.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Prawie 22 tony podrobionego proszku do prania zatrzymali w okolicach Świecia funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Torunia. Lewy towar miał trafić do Szwecji.

W ramach monitorowania drogowego przewozu towarów funkcjonariusze KAS zatrzymali do rutynowej kontroli tira na łódzkich numerach rejestracyjnych. Jak wynikało z dokumentów ładunek w postaci soli do zmywarek miał trafić do Szwecji. Po częściowym rozpakowaniu jednej z palet mundurowi znaleźli zamiast soli proszek do prania w opakowaniach różnej wielkości. Kierowca samochodu zeznał, że nie znał rzeczywistej zawartości ładunku szczelnie zamaskowanego czarną folią.

Ponieważ towar nie pochodził z autoryzowanego źródła, funkcjonariusze KAS zwrócili się do przedstawiciela prawnego firmy w Polsce o informację, czy jest to wyrób oryginalny, czy też podrobiony. Przedstawiciel producenta proszku potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy, że mają do czynienia z podróbką markowego wyrobu i złożył wniosek o ściganie sprawców naruszenia prawa.

Cały ładunek proszku do prania, którego wartości rynkowej jeszcze nie oszacowano, zabezpieczono do dalszego postępowania.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia producenta samego proszku, jak i wytwórcy opakowań z podrobionymi zarejestrowanymi znakami towarowymi znanej światowej marki.

[ALERT]1518995195498[/ALERT]

 

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone | 2018