Zamknij

Bracia wpadli z narkotykami. Czy posiedzą razem?

18:04, 04.05.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Zaczerwienione oczy i rozszerzone źrenice 20-letniego kierowcy zwróciły uwagę policjanta, który zatrzymał samochód do kontroli. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem substancji psychoaktywnej, a pasażer – jego brat miał przy sobie woreczek z amfą.

To była rutynowa kontrola drogowa prowadzona drugiego maja, o godzinie 19.30, na ulicy Wojska Polskiego w Świeciu. Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli kierującego vw polo. Kiedy funkcjonariusz zobaczył zaczerwienione oczy i rozszerzone źrenice 20-letniego kierowcy, mieszkańca powiatu świeckiego, od razu podejrzewał, że jest on pod wpływem narkotyków. Policjanci postanowili dokładniej skontrolować kierowcę i pasażera auta. Przy 23-latku będącym pasażerem mundurowi znaleźli woreczek foliowy ze sproszkowaną, białą substancją. Wstępnie przeprowadzone badanie wykazało, że jest to amfetamina.

Z kolei kierowca vw został przewieziony do szpitala, gdzie przeprowadzono mu badanie moczu na zawartość środków odurzających. Wykazało obecność wcześniej wspomnianego narkotyku w organizmie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

- Wczoraj (03.05.2018) właściciel zakazanych środków usłyszał zarzut ich posiadania, za co grozi kara do 3 lat więzienia – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP w Świeciu. - Natomiast kierowca, jeśli badanie ostatecznie potwierdzi zawartość środka odurzającego we krwi, odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem jego działania, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

[ALERT]1525449842519[/ALERT]

 

(K.N)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone