Zamknij

Piękna pogoda to więcej wypadków na drogach

09:37, 03.06.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Dziś ostatni dzień długiego weekendu - dzień powrotów. A na drogach dużo więcej policji.

Ma to związek z policyjną akcja „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”, która trwa do niedzieli, 3 czerwca. Podczas częstszych kontroli drogowych mundurowi ze Świecia sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, przestrzeganie przez nich dozwolonej prędkości, a także używanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Mundurowi szczególną uwagę zwracają też na motocyklistów, których coraz więcej pojawia się na drogach.

- Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa - zwraca uwagę sierż. szt. Joanna Tarkowska, rzecznik KPP w Świeciu. - To my sami musimy podnosić jego poziom przez kulturalną jazdę, zgodną z przepisami prawa.

Rzecznik zwraca uwagę też na to, że piękna pogoda u wielu kierowców podnosi pewność siebie za kółkiem, a przez to paradoksalnie rośnie liczba wypadków na drogach. Niezachowanie odpowiedniego odstępu, nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nieustępowanie pierwszeństwa, to najczęstsze przyczyny tragedii na drodze.

- Przed wyjazdem w trasę zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, dobry stan psychofizyczny kierowcy i zaplanowanie trasy podróży - wylicza Tarkowska. - Zadbajmy również o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów drogowych ale i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze.

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© swiecie24.pl | Prawa zastrzeżone